تازه‌های پزشکی

اولین غذاهای نوزاد، ممنوعیت ها

تاریخ انتشار : 24 اسفند 1395 ساعت 15:07
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
تغذیه در نوزادان بسیار اهمیت دارد چون عامل بسیاری از بیماری‌های آینده در او می‌شود.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از نی نی بان، قبل از هرچیز باید بدانید کا تا پایان پنج ماهگی نباید به کودک خود چیزی بدهید. بعد از آن هم برای شما فهرستی آماده کرده‌ایم که باید از آنها خودداری کنید.


سفیده تخم مرغ
سفیده تخم مرغ، منبع عالی پروتئین محسوب می‌شود، اما می‌توانند برای بچه‌های زیر یکسال می‌توانند خطرناک باشند. باکتری‌ها در سفیده تخم مرغ ممکن است منجر به ناراحتی‌های شکمی و دیگر بیماری‌ها شود.

کره بادام زمینی
کره بادام زمینی غنی از پتاسیم، پروتئین و فیبر می‌باشد. با این وجود، ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلات دندانی شود.

سبزیجات خام
سبزیجات منبع مهمی از مواد مغذی محسوب می‌شوند و احتمال بیماری‌های مزمن را کاهش می‌دهند. با این حال، سبزیجاتی مانند هویج، می‌توانند باعث خفگی کودک شوند .

آجیل
آجیل غنی از فیبر، ویتامین ای، و ال-آرگینین می‌باشد. با این حال ممکن است آجیل در گلوی کودک گیر کند و موجب خفگی شود. بنابراین، آجیل جزو غذاهای ممنوعه محسوب می‌شود.

غذاهای کنسروی
غذای کنسروی برای کودک زیر یکسال خطرناک می‌باشد. چن ممکن است باعث عفونت شود.

ماهی
ماهی ممکن است برای پوست، قلب و موی یک فرد بزرگسال خوب است، اما یک کودک ممکن است به آن آلرژی داشته باشد و برای سلامتی‌اش خطرناک باشد. مخصوصاً ماهی‌هایی که حاوی جیوه زیاد می‌باشند، چون بسیار خطرناک می‌باشند.

عسل
عسل ، یکی از قدیمی‌ترین و مشهورترین شیرین کننده‌های طبیعی می‌باشد. مهم نیست که شما چقدر به این موضوع باور دارید، اما عسل برای کودک زیر یکسال بسیار خطرناک می‌باشد.

آب میوه‌ها
آب میوه هم دارای مزیت‌های فراوانی می‌باشد و هم مزه خوشمزه‌ای دارد. با این وجود، آب میوه‌های پاکتی دارای مواد نگهدارنده می‌باشند که هضم آن برای بچه‌ها مشکل می‌باشد.

شیر
شاید فکر کنید که کودک شما با خوردن شیر با هیچ مشکلی روبرو نمی‌شود. اما شیر گاو دارای پروتئین‌ها و املاح معدنی می‌باشد که یک کودک زیر 12 ماه تحمل آنها را ندارد و ممکن است بدن او به این مواد واکنش نشان دهد. پس، شیر هم یکی از غذاهایی است که برای بچه‌های زیر یکسال ممنوع می‌باشد.


مرکبات
میوه‌هایی مانند پرتقال، لیمو و دیگر مرکبات پر از ویتامین ث، کلسیم و پتاسیم می‌باشد. با این وجود، این میوه‌ها دارای اسید بالایی می‌باشند و می‌توانند منجر به مشکلات شکمی شوند. بنابرین، مرکبات هم برای زیر 12 ماه ممنوع می‌باشد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه