سلامت و سبک زندگی

در رزمایش نوروزی اورژانس اعلام شد:
آمادگی ۲۲۰۰ پایگاه اورژانس در تعطیلات نوروزی


تاریخ انتشار : 24 اسفند 1395 ساعت 13:38
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سرپرست اورژانس کشور با بیان اینکه ۲۲۰۰ پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در سفرهای نوروزی به مسافران خدمات ارائه می‌دهد، از مجهز شدن برخی آمبولانس‌های اورژانس به دستگاه نوار قلب خبر داد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، پیرحسین کولیوند در رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر نوروزی سال ۹۶ با بیان اینکه اورژانس با تمام توان خود آماده خدمت‌رسانی به هموطنان در ایام تعطیلات نوروزی است، اظهار کرد:‌ یکی از اقداماتی که اورژانس انجام داده تقویت ناوگان هوایی بوده است و هم‌اکنون ۳۰ فروند بالگرد هوایی در سراسر کشور به هموطنان خدمات ارائه می‌دهند.
وی با بیان اینکه ۲۲۰۰ پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در سراسر کشور فعال است، ادامه داد: ۱۷ هزار نیروی اورژانس در این پایگاه‌ها به هموطنان خدمات می‌دهند و ۲۲ هزار نیروی بهداشت محیط و کار هم در کنار آنها فعالیت می‌کنند.
کولیوند از اضافه شدن دو کد خدماتی ۲۴۷ و ۷۲۴ ویژه بیماران قلبی و کسانی که دچار سکته مغزی‌ شده‌اند خبر داد و گفت:‌ هم‌اکنون بسیاری از آمبولانس‌ها به دستگاه گرفتن نوار قلب متصل هستند. اطلاعات نوار قلب گرفته شده به مرکز فوریت‌ها ارسال می‌شود و پس از بازبینی توسط متخصصان اگر نیاز باشد تا بیمار به اتاق عمل برود قبل از رسیدن بیمار تجهیزات اتاق عمل آماده خواهد شد.
سرپرست اورژانس کشور با اشاره به ارائه خدمات توسط متخصصان طب اورژانس در بیمارستان‌ها برای نجات جان بیماران، توضیح داد: در ایام سفرهای نوروزی تمام نیروهای اورژانس به صورت آماده‌باش در مسیرها حضور دارند و برای نجات جان هموطنان تلاش می‌کنند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه