تازه‌های پزشکی

مطالعه جدید نشان می‌دهد؛
تاثیر اسیدفولیک دوران بارداری عامل حفظ کودک در مقابل فشارخون


تاریخ انتشار : 20 اسفند 1395 ساعت 17:00
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
طبق نتایج یک مطالعه جدید، مصرف بیشتر اسیدفولیک در طول بارداری موجب کاهش ریسک فشارخون بالا در کودکان می‌شود.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، دکتر ژیائوبین وانگ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه بوستون، در این باره می‌گوید: «مطالعه ما بار دیگر نشان می‌دهد که منشاء بروز فشارخون از همان سنین ابتدایی است.»
وی در ادامه می‌افزاید: «یافته‌های ما این احتمال را افزایش می‌دهد که ارزیابی اولیه ریسک و انجام اقدامی در مورد آن قبل از بارداری و در طول بارداری ممکن است منجر به شیوه‌های جدید پیشگیری از فشارخون بالا و پیامدهای آن در طول زندگی و در نسل‌های بعدی شود.»
تیم تحقیق در این مطالعه به بررسی داده‌های حدود ۱۳۰۰ جفت مادر و فرزند متولدشده در مرکز پزشکی بوستون پرداختند. مادران و فرزندان از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۴ تحت نظر بودند.
محققان به بررسی تاثیر میزان اسیدفولیک بر فاکتورهای پرخطر بیماری قلبی از جمله فشارخون بالا، دیابت و چاقی در طول بارداری و به طور جداگانه بر فشارخون کودک پرداختند.
درحدود ۲۹ درصد کودکان از سن ۳ تا ۹ سال مبتلا به فشارخون سیستولیک بالا بودند. فشارخون سیستولیک عدد بالایی به هنگام خواندن فشارخون است. کودکان مبتلا به فشارخون بالاتر بیشتر دارای مادران مبتلا به چاقی قبل از بارداری، فشارخون بالا و دیابت بودند.
این کودکان بیشتر دارای وزن پایین به هنگام تولد، سن پایین‌تر بارداری و شاخص توده بدنی بالاتر بودند.
محققان دریافتند میزان بالاتر اسیدفولیک در طول بارداری با ۴۰ درصد ریسک کمتر فشارخون بالا در بین کودکان مادران دارای فاکتورهای پرخطر بیماری قبلی مرتبط بود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه