سلامت و سبک زندگی

رئیس جامعه متخصصین داخلی عنوان کرد:
طرح تحول عامل رضایت مردم و نارضایتی اکثریت جامعه پزشکی/ نمره 16 به وزارت بهداشت


تاریخ انتشار : 19 اسفند 1395 ساعت 21:37
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس جامعه متخصصین داخلی کشور گفت: طرح تحول سلامت طرح خوبی بود که اغلب مردم از آن راضی بودند ولی طرف مقابل آنان که پزشکان و پرستاران ارائه دهنده خدمات بودند به طورعمده از این طرح ناراضی‌اند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از شفاآنلاین، ایرج خسرونیا با بیان این مطلب اظهارداشت، هم زمان با نزدیک شدن به پایان سال 95 ودرارزیابی عملکرد وزارت بهداشت گفت: عملکرد وزارت بهداشت را به طور کل نمی توان بررسی کرد، بلکه باید بخش های مختلف آن از جمله: درمان، آموزش، پیشگیری، مدیریت و... رابه صورت مجزا بررسی شود.
معاون نظام پزشکی تهران بزرگ تصریح کرد: به نظر من وزارت بهداشت برای آموزش نمره خوبی نمی گیرد چون در این زمینه ضعیف عمل کرده، برای درمان نمره متوسطی می گیرد اما در زمینه پیشگیری نمره خوبی می گیرد. وی در ادامه گفت: وزارت بهداشت در زمینه مدیریت نیز نمره نسبتاً خوبی می گیرد که البته مشکلاتی هم در سطح مدیریتی داشته ولی در مجموع وزارت بهداشت نسبت به چند دوره قبل عملکرد بهتری داشته است.
رئیس هیات بدوی سازمان نظام پزشکی در بررسی طرح تحول سلامت گفت: طرح تحول سلامت برای یک سری از مردم خوب بوده و مردم راضی بوده اند چراکه بخش قابل توجهی از هزینه های درمانی شان کاسته شد. ولی بخش قابل توجهی ازخدمت دهندگان یعنی پزشکان و پرستاران ناراضی هستند. آن هم به دلیل اینکه سازمان های بیمه گر که از ابتدا قرار بود همکاری لازم را با وزارت بهداشت و درمان نداشتند. البته آنها نیز می گویند که دولت به ما بدهکار است و ما هم پول نداریم که پرداخت کنیم.
وی تاکید کرد: بنابراین کسانی که در این طرح خدمت دهنده بودند ناراضی بودند .زیرا پزشکی که در یک شهر کار می کند باید بتواند خرج ومخارج خانواده اش را تامین کند.اما وقتی چندین ماه حقوقی دریافت نکند در تنگنا قرار می گیرد و مجبور است که درمان را رها کند و کار دیگری انجام دهد. خسرو نیا تصریح کرد: در ابتدای اجرای طرح تحول سلامت، هم پزشکان و هم مردم بسیار راضی بودند و پزشکان به مردم خدمات ارائه می کردند ولی در حال حاضر پزشکان بسیاری ناراضی هستند.
خسرونیا در پایان گفت: در مجموع مردم از طرح تحول سلامت راضی بودند و نمره 16 را به این طرح می دهم و 4 نمره را هم به این دلیل کم می کنم که یک طرف طرح ناراضی است و این باعث می شوند طرح روند درستی را طی نکند و مشکل ایجاد شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه