تیتر ۱ / سلامت و سبک زندگی / نظام سلامت

نمکی:
ساختار نظام سلامت باید تغییر کند/ پزشک خانواده در دولت گذشته عجولانه اجرا شد


تاریخ انتشار : 19 اسفند 1395 ساعت 19:53
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون توسعه اجتماعی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: ساختار نظام سلامت کشور نیاز به تغییر اساسی دارد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، سعید نمکی در دومین همایش پزشکان خانواده مازندران در ساری گفت: براساس تغییر ساختار نظام سلامت در کشور تمام بخش ها و سازمان ها باید به وظایف خود عمل کنند.
وی اضافه کرد: تغییر ساختار و احساس مسوولیت تمام بخش‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی در سرجمع هزینه‌های حوزه سلامت را کاهش می‌دهد. معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از اجرای عجولانه پزشک خانواده در سطح کشور در دولت گذشته انتقاد کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید این طرح به صورت آزمایشی در 2 استان درحال اجراست تا بتوان با شناسایی نقاط قوت و ضعف آن را برای کشور اجرایی کرد.
نمکی اظهار داشت: اگر این طرح با اختلاف نظرهای زیادی که در سطح فرهیختگان برای اجرای این طرح دارد در دولت یازدهم برای تمام استان ها اجرایی می‌شد، مشکلات زیادی را می‌توانست در سطح کشور ایجاد کند. معاون توسعه اجتماعی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تصریح کرد: طرح پزشک خانواده در سطح کشور به مرحله‌ای رسیده که برگشت به نقطه اول امکان‌پذیر نخواهد بود.
نمکی اظهار داشت: با اجرای خوب این طرح در 2 استان فارس و مازندران به خصوص استان مازندران و برنامه‌ریزی مناسبی که در این خطه از کشور برای اجرای این طرح انجام شده، تداوم این طرح حتمی است. وی از پزشکان خانواده خواست تا با قوت نسبت به اجرای این طرح برنامه‌ریزی کنند.
گفتنی است مازندران 3 میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد که 1200 پزشک خانواده در استان این طرح را در 2 دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل در دست اجرا دارند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه