سلامت و سبک زندگی

معاون وزیر بهداشت:
در طرح تحول سلامت همچنان با ایده‌آل فاصله‌ داریم


تاریخ انتشار : 18 اسفند 1395 ساعت 18:38
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون برنامه‌ریزی و امور حقوقی وزیر بهداشت گفت: باید از فرصتی که برای خدمت در حوزه سلامت در اختیار ما قرار داده‌ شده است استفاده کنیم، اگر بودجه و امکانات کمی داریم، اخلاق را که می‌توانیم داشته باشیم؛ در حوزه پزشکی مهم‌ترین چیز اخلاق است.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از فارس، طاهر موهبتی پیش از ظهر امروز در مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: رئیس دانشگاهی که سه نماینده را تجربه کند، نشان از فضیلت اوست؛ در پایان دوره خدمت و مدیریت، چیزی که به آدمی آرامش می‌دهد، رضایت از گذشته است.
وی افزود: زمانی هم که از دنیا می‌رویم نگاه می‌کنیم گره از کار کسی گشوده‌ایم یا نه، این به انسان رضایت قلبی می‌دهد؛ در تعالیم دینی ما هم به رضایت مردم توجه بسیاری شده است، اینکه مردم در مورد ما چه قضاوتی کنند مهم است که این رضایت هم به عملکرد ما بستگی دارد.
معاون برنامه‌ریزی و امور حقوقی وزارت بهداشت عنوان کرد: در حوزه سلامت این موضوع معنا و مفهوم دیگری پیدا می‌کند، حوزه سلامت یکی از جمیل‌ترین حوزه‌هاست که هیچ تفاوتی بین افراد وجود ندارد؛ وظیفه این حوزه ارائه خدمت برای همه مردم است. وی تصریح کرد: اگر جان یک انسان را نجات دهیم جان بشریت را نجات داده‌ایم و اگر جان یک انسان را به خطر بیندازیم، جان بشریت را به خطر انداخته‌ایم پس حوزه سلامت، حوزه مهمی است.
موهبتی تاکید کرد: در سند چشم‌انداز توسعه، جامعه‌ای برخوردار از سلامت را تعریف می‌کنیم، بر اساس همین نگرش در قانون اساسی با اصول متعدد این حق را برای همه مردم قائل می‌شود و برای دولت تکلیف مشخص می‌کند؛ هیچ فرقی هم ندارد که فرد موافق یا مخالف نظام باشد. وی با اشاره طرح تحول نظام سلامت خاطرنشان کرد: این طرح که مبتنی بر احکام برنامه پنجم شکل گرفت، کاهش هزینه بستری مردم را خواستار است، باید پرداختی مردم از 70 درصد به 30 درصد می‌رسید که البته هنوز نرسیده است.
معاون برنامه‌ریزی و امور حقوقی وزارت بهداشت ادامه داد: طبق سیاست‌های کلی سلامت، می‌بایست سهم ما از بودجه کشور از میانگین کشورهای منطقه بیشتر باشد، قبل از طرح تحول 6.5 درصد از بودجه کشور به سلامت تعلق داشت، در حال حاضر به 7.2 درصد رسیده‌ایم با کشورهای منطقه که 8.5 درصد بودجه دارند، همچنان فاصله‌ داریم. وی اظهار کرد: در کاشان سرانه تخت از 700 به هزار رسیده است، یعنی چیزی حدود 60 درصد رشد در این حوزه اتفاق افتاده است و این تعداد از میانگین کشوری بالاتر است؛ علیرغم همه تلاش‌هایی که در طرح تحول نظام سلامت انجام‌ شده است، همچنان با چیزی که ایده‌آل است فاصله‌ داریم.
موهبتی در پایان عنوان کرد: باید از فرصتی که برای خدمت در حوزه سلامت در اختیار ما قرار داده‌ شده است استفاده کنیم، اگر بودجه و امکانات کمی داریم، اخلاق را که می‌توانیم داشته باشیم؛ در حوزه پزشکی مهم‌ترین چیز اخلاق است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه