سلامت و سبک زندگی

وزیر بهداشت:
بهترین متخصصان و برترین جراحان را داریم


تاریخ انتشار : 18 اسفند 1395 ساعت 18:11
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه ما چاره‌ای نداریم و برای تداوم انقلاب باید تبدیل به یک قدرت بین‌المللی شویم، گفت: مهم است که امروز کشور وامدار هیچ قدرتی در دنیا نباشد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، سیدحسن هاشمی در سفر به خراسان جنوبی با اشاره به سفر خود به بیش از 470 شهر کشور، گفت: در کل کشور، بخش های اورژانس بیمارستان ولیعصر(عج) بیرجند و شهدای قائن، بی نظیر هستند و علاقمند هستم که تمام بخش‌های اورژانس در بیمارستانها به این شکل باشند زیرا با ارتقای کیفیت هتلینگ بیمارستانها مردم احساس می کنند که از سوی حکومت و همکاران ما در بیمارستانها، مورد احترام قرار گرفته اند.
هاشمی افزود: تکمیل و بهره برداری تعدادی از بخش های جدید ظرف مدت زمان کمتر از سه ماه، نشان دهنده انقلابی بودن مسئولان استانی و محلی خراسان جنوبی و بیرجند است زیرا هیچ فردی با شعار دادن، انقلابی و جهادی نمی شود، بلکه هر فرد با خدمت کردن به مردم، می تواند ادعا کند که مسیر شهدا، انقلاب اسلامی و رهبر انقلاب اسلامی را دنبال می کند.
وی افتتاح پروژه های مهم درمانی خراسان جنوبی را بخش کوچکی از کار حوزه بهداشت و درمان عنوان کرد و گفت: برخی از کشورهای اطراف ما با وجود ثروت فراوان و بیمارستانها و مراکز درمانی مجهز و پیشرفته، فاقد نیروی انسانی تخصصی بومی هستند و نیروی متخصص آنها از سایر کشورها مانند فیلیپین، هند و مصر می آیند اما با عنایات الهی در کشور، بهترین متخصصان و برترین جراحان را داریم. در عین حال از دوران گذشته، منطقه خراسان جنوبی دانشمند پرور بوده و افراد با استعدادی را تحویل کشور و انقلاب داده است.
هاشمی با تاکید بر اهمیت نقش نیروی انسانی در حوزه سلامت، گفت: علاوه بر تشخیص و درمان بیماری ها، احترام گذاشتن به مردم و ابراز عشق و محبت نسبت به آنها بسیار مهم است زیرا اعتماد و احترام، بخشی از روند درمان و بخش دیگر مربوط به دانش و مهارت است. وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود، تاکید کرد: انقلاب اسلامی در استقلال کشور نقش بسیار مهمی داشت و مهم است که امروز کشوری، وامدار هیچ قدرتی در دنیا نباشد و البته به برکت خون شهدا، روح امام راحل و هدایت های مقام معظم رهبری، استقلال کشور حفظ شده و ایران قدرتمندتر از حتی 5 سال پیش است چه برسد به دوران دفاع مقدس که در آن مقطع به جز ایمان، جسارت و شجاعت، امکانات دیگری نداشتیم.
هاشمی گفت: حدود 45 سال پیش به عنوان کارگر ساده در شرکتی که اقدام به ساخت اولین جاده آن زمان از افغانستان تا قائن می کرد، فعالیت داشتم و خدمات ارائه شده در نظام جمهوری اسلامی، قابل مقایسه با آن زمان نیست به عنوان نمونه پزشک ایرانی در این مناطق وجود نداشت اما در حال حاضر علاوه بر بیمارستان، تعداد قابل توجهی پزشک و متخصص در این منطقه حضور و فعالیت دارند. وی از انقلاب اسلامی به عنوان موهبت الهی یاد کرد و افزود: انقلاب اسلامی ارزان بدست نیامده و نباید ارزان آن را از دست داد و باید علاوه بر وحدت و همدلی، به خداوند توکل و باور داشته باشیم و باید برای رفع محرومیت ها، حتما انقلابی عمل کنیم.
هاشمی همچنین اظهار کرد: در قانون اساسی ولایت فقیه، ستون اصلی امور است و همه خودشان را با آن تنظیم کنند و بسیاری از کشورهایی که به دنبال استقلال و عدم وابستگی بودند، از این نعمت، بی بهره هستند و مسئولان باید تلاش کنند که راه گم نشود چرا که در این صورت انقلاب اسلامی ماندگار و ایران عزت مند می شود. وزیر بهداشت گفت: ایران اسلامی برای ماندگاری باید کشور قدرتمندی باشد و به یک قدرت بین المللی تبدیل شود و برای ماندگاری، هیچ راهی جز این وجود ندارد که در سایه کار و تلاش محقق می شود و با شعار و اتهام زدن به جایی نخواهیم رسید.
هاشمی با بیان اینکه قطعا دولت بر مشکلات موجود فائق خواهد آمد، یادآور شد: حتما شرایط دولت در آینده بهبود می یابد و بهتر از یکی دو سال اخیر که‌ عسرت ما بود، خواهد شد و امیدواریم در پرتو تلاش، همیاری و هماهنگی، شاهد رفع محرومیت کامل از منطقه خراسان جنوبی و دیگر مناطق محروم کشور باشیم.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه