سلامت و سبک زندگی

مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت خبر داد:
فعالیت 6000 بازرس بهداشت محیط در ایام عید


تاریخ انتشار : 16 اسفند 1395 ساعت 16:41
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت گفت: بر روی مراکز توزیع و تولید مواد غذایی، قنادی‌ها و مراکز عمومی مانند پایانه‌ها، هتل‌ها و اماکن مشابه نظارت صددرصدی خواهیم داشت.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، سیدرضا غلامی در برنامه اجرای مانور طرح بسیج سلامت نوروزی در شهر اصفهان، اظهار کرد: برنامه سلامت نوروزی از اسفندماه در سراسر کشور آغاز شده است و تا 15 فروردین‌ماه ادامه دارد.
وی با اشاره به شش هزار بازرس بهداشت محیط در قالب دو هزار و 500 اکیپ بازرسی در روزهای تعطیل، افزود: 750 اکیپ بازدید در روزهای غیر تعطیل در این ایام از ساعت هشت صبح تا 10شب انجام‌وظیفه می‌کنند. مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت با بیان اینکه ممکن است تعدادی از اکیپ‌ها تا ساعت 12 شب به بازرسی بپردازند، گفت: برای نمونه در شهرهای بزرگی مانند اصفهان، تبریز، تهران، مشهد و شیراز این اکیپ‌ها تا ساعت 12در حال انجام‌وظیفه هستند.
غلامی با بیان اینکه علاوه بر اکیپ‌های بازرسی، اکیپ‌های کشیک نیز مستقر هستند، اضافه کرد: تیم نظارتی وزارت بهداشت نیز بر فعالیت تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی نظارت می‌کند. وی ادامه داد: بر اساس دستور عمل ابلاغ شده هدف از این مانور بازرسی صددرصدی از مراکز توزیع و تولید مواد غذایی، قنادی‌ها و مراکز عمومی مانند پایانه‌ها، هتل‌ها و اماکن مشابه است.
مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه نظارت و بازرسی 300 درصدی بر روی مراکز بین‌راهی و در مدت 45 روز و طی سه بازدید انجام می‌شود، گفت: بر روی مراکز عرضه قلیان نیز پوشش صددرصدی خواهیم داشت. غلامی با بیان اینکه نظارت بر بهداشت فردی نیروهای فعال در بخش توزیع و تولید از اولویت‌های بخش نظارت و بازرسی است، گفت: همواره بحث ایمنی و نگهداری درست از مواد غذایی (افزودنی‌های مجاز خوراکی به مواد غذایی) از اولویت‌های وزارت بهداشت است.
غلامی ادامه داد: به مردم توصیه می‌شود بهداشت فردی را رعایت کنند و در مسافرت‌های خود از مراکز بین‌راهی خرید نکنند. همچنین درصورتی‌که با هرگونه تخلف بهداشتی مواجه شدند با سامانه 190 تماس بگیرند. مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت با بیان اینکه سال گذشته 520 هزار مورد بازرسی و بازدید انجام شد، خاطرنشان کرد: 9 هزار مورد متخلف معرفی شدند که بیشتر این تخلفات در بخش مواد غذایی بوده و یک هزار و 200 مرکز متخلف توقیف شدند. هم‌چنین در سال گذشته610 تن مواد فاسد کشف و معدوم شد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه