تازه‌های پزشکی

محققان خبر می دهند:
اگر می‌خواهید در پیری به آلزایمر دچار نشوید میوه بخورید‎


تاریخ انتشار : 14 اسفند 1395 ساعت 19:11
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
ترس از دست دادن حافظه این روزها به نگرانی اغلب افراد به ویژه میانسالان بدل شده است. بنا بر آمارهای موجود این ترس چندان هم دور از واقعیت نیست؛ زیرا در حال حاضر نزدیک به 48 میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری زوال عقل مبتلا هستند تا سال 2050 این رقم به سه برابر می‌رسد. به همین خاطر دانشمندان همواره به دنبال راهی برای کاهش احتمال ابتلا به بیماری هستند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از شفقنا زندگی، در نگاه اول ممکن است این چنین به نظر برسد که تنها با استفاده از روش‌های پیچیده دارویی و پزشکی می‌توان مانع از ابتلا به چنین بیماری شد. این در حالی است که تغییر سبک زندگی و تلاش برای رعایت برخی نکات بیشتر از هر امر دیگری سلامت عقل و حافظه ما را تضمین می‌کند. از مهم‌ترین بخش‌هایی که تاثیری عمیق بر چگونگی کارکردهای مغز می‌گذارد، برنامه غذایی است. اهمیت این موضوع تا جایی است که رعایت برخی نکات می‌تواند به طور کلی زوال عقل و مشکلات وابسته به آن را از ما دور کند.

بر اساس نتایج به دست آمده از آخرین تحقیقات انجام شده، مصرف روزانه پنج واحد میوه نقش به سزایی در کاهش خطر ابتلا به زوال عقل و الزایمر ایفا می‌کند. به گفته دانشمندان، افراد بزرگسال باید در طول روز 400 گرم میوه و سبزیجات مصرف کنند که این مقدار به معنای گنجاندن 5 واحد میوه و سبزی در برنامه روزانه است. مصرف این میزان از میوه و سبزی نه تنها قدرت شناختی و حافظه مغز را حفظ می‌کند بلکه باعث عدم ابتلا به بیماری‌های قلبی و سرطان نیز می‌شود.

اگرچه چرایی این پدیده هم چنان روشن و مشخص نیست؛ ولی شکی وجود ندارد آنهایی که در دوران نوجوانی مقادیر بیشتری میوه و سبزی مصرف کرده‌اند به هنگام میانسالی و پیری کمتر به بیماری زوال عقل یا آلزایمر مبتلا شده‌اند. شما هم اگر می‌خواهید میانسالی سالم‌تر و آسوده‌تر را سپری کنید از همین امروز مصرف میوه و سبزی را آغاز کنید.شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه