سلامت و سبک زندگی

وزیر بهداشت:
خدمات بهداشتی و درمانی دولت یازدهم در روستاها قابل قیاس با گذشته نیست


تاریخ انتشار : 12 اسفند 1395 ساعت 17:23
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
وزیر بهداشت گفت: تامین تجهیزات و خدمات انجام گرفته بخش درمانی و بهداشتی روستایی در نقاط مختلف کشور در دولت یازدهم، قابل قیاس با خدمات سال های گذشته نیست و این روند رو به رشد همچنان ادامه دارد.

به گزارش سپیدانلاین به نقل از ایرنا، سیدحسن هاشمی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح مرکز جامع سلامت روستایی شهید قاضی میشخاص در بخش سیوان شهرستان ایلام اظهار کرد: در همین بخش سیوان برای نخستین بار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با افتتاح این مرکز، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب و گسترده تری به مردم ارائه می شود.
وی افزود: فعالیت و خدمات دلسوزانه و مجدانه پزشکان و کارشناسان در حوزه بیماریابی غیرواگیر قابل توجه و مشهود است به گونه ای که در بخش سیوان بیماری هایی چون سل و وبا ریشه کن شده و بیماری های مشترک بین انسان و دام همچون تب مالت نیز کاهش چشمگیری یافته است.
هاشمی یادآور شد: ارائه خدمات درمانی و پشگیرانه مربوط به بیماری ها و امراضی نظیر فشار خون، دیابت و اضافه وزن که مربوط به سبک جدید زندگی است از دیگر برنامه های مرکز جامع سلامت روستایی است. وی درخصوص خواسته مردم مبنی بر شبانه روزی شدن این مرکز گفت: طبق قانون مراکز روستایی که دارای جمعیت بین 12 تا 15 هزار نفر هستند اجازه ارائه خدامات تمام وقت به بیماران را دارند و این مرکز نیز در صورت دارا بودن چنین شرایطی فعالیت شبانه روزی خواهد داشت.
وزیر بهداشت تاکید کرد: ایجاد مراکز جامع سلامت روستایی مکانی مناسب برای ارائه بهتر و گسترده تر خدماتی چون مشاوره در زمینه های روان شناسی، تغذیه و مبارزه با بیماری ها به جامعه هدف است. وی با بیان اینکه اقدامات انجام گرفته در استان ایلام در حوزه پیشگیری ارزشمند است، افزود: بالای 90درصد جمعیت این استان دارای پرونده سلامت هستند که امید است این آمار به 100درصد برسد.
هاشمی همچنین در مسیر سفر به شهرستان آبدانان از مرکز اورژانس شهرستان بدره نیز بازدید کرد و از نزدیک در جریان خدمات درمانی و بهداشتی این مرکز به بیماران، مشکلات و قابلیت های این مرکز قرار گرفت. علاوه براین چندین طرح درمانی در بیمارستان های امام خمینی(ره) و شهید مصطفی خمینی شهر ایلام عصر چهارشنبه با حضور وزیر بهداشت، استاندار، نمایندگان مردم استان در مجلس و جمعی از مسئولان محلی به بهره برداری رسید. هاشمی امروز پنجشنبه در سفر به شهرستان های آبدانان و دهلران تعدای طرح درمانی را افتتاح و چند عمل جراحی چشم بیماران نیازمند را نیز به صورت رایگان انجام داد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه