سلامت و سبک زندگی

قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری:
نامه پیگیری تعرفه‌های پرستاری به رئیس‌جمهور بی‌نتیجه ماند


تاریخ انتشار : 12 اسفند 1395 ساعت 12:18
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری با اشاره به نامه‌ای که به رئیس‌جمهور برای پیگیری خدمات تعرفه‌گذاری پرستاری نوشته بودند، گفت: این نامه به وزیر بهداشت ارجاع شد، اما بی‌نتیجه ماند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از نظام پرستاری، محمد شریفی‌مقدم در آخرین جلسه شورای عالی نظام پرستاری در سال ۹۵، به ارائه گزارشی از اقدامات یک ماه اخیر سازمان نظام پرستاری پرداخت و افزود: برای حضور رئیس جمهور و وزیر بهداشت در مراسم روز پرستار، از مدت ها قبل نامه نگاری کردیم و دعوت نامه دادیم اما در مراسم حاضر نشدند.
وی به جلسه شورای عالی بیمه برای تصویب تعرفه های خدمات پرستاری در منزل اشاره کرد و گفت: این موضوع در ۵ جلسه شورای عالی بیمه با دعوت از معاونت های درمان و پرستاری وزارت بهداشت، پیگیری شد که البته نمایندگان نظام پرستاری و کارشناسان بیمه هم حضور داشتند. شریفی‌مقدم ادامه داد: نهایتا برای اولین بار قرار شد این تعرفه ها به صحن شورای عالی بیمه بیاید و تصویب شود که در جلسه دوم بهمن ۹۵، تیم وزارت بهداشت در عین ناباوری و بی اخلاقی، جلسه را ترک کردند و تصویب این تعرفه ها منتفی شد.
وی به ۱۷۰ خدمت پرستاری که در کتاب ارزش های نسبی آمده است، اشاره کرد و افزود: این خدمات را پرستاران ارائه می دهند اما چون تعرفه ندارد، پول آنها به جیب پزشکان می رود. از همین رو، از شورای عالی بیمه خواستیم این موضوع را مورد بررسی قرار دهد که قرار شد از سال ۹۶، پول این خدمات به افرادی پرداخت شود که عامل انجام کار هستند.
قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری در ادامه از بی نتیجه ماندن نامه ای که با موضوع پیگیری تعرفه های پرستاری به رئیس جمهور نوشته اند، اشاره کرد و گفت: این نامه از دولت به وزیر بهداشت ارجاع داده شد، اما به نتیجه ای نرسیده است. شریفی‌مقدم به موضوع تربیت پرستار بیمارستانی اشاره کرد و افزود: ۵ نهاد پرستاری با نوشتن نامه ای، نسبت به تبعات این اقدام وزارت بهداشت هشدار دادند که منتفی شد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه