سلامت و سبک زندگی

دبیر علمی نهمین کنگره کشوری و بین‌المللی سکته‌های مغزی مطرح کرد:
بروز یک سکته مغزی در هر سه دقیقه در کشور


تاریخ انتشار : 12 اسفند 1395 ساعت 09:16
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
دبیر علمی نهمین کنگره کشوری و بین‌المللی سکته‌های مغزی گفت: در ایران در هر سه دقیقه یک نفر دچار سکته مغزی می‌شود. بنابراین توجه به این بیماری اولویتی منطقی است.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، حجازی در نهمین کنگره کشوری و بین‌المللی سکته مغزی با بیان اینکه در دنیا هر شش ثانیه یک سکته مغزی اتفاق می‌افتد، گفت: در ایران هم هر سه دقیقه یک نفر دچار سکته مغزی می‌شود.
وی افزود: در ایران نیز مانند سایر کشورهای دنیا سکته مغزی یکی از عوامل مهم مرگ و میر است و دومین عامل مرگ و میر و اولین عامل بیماری‌های ناتوان کننده محسوب می‌شود. حجازی ادامه داد: در گذشته در کشور ما سکته مغزی یک بیماری مزمن شده بود و نگاه منطقی به آن وجود نداشت. بر این اساس هزینه‌های بالایی به فرد، خانواده و جامعه و دولت‌ها وارد می‌شد. بنابراین رسیدگی به آن یک اولویت منطقی است.
دبیر علمی نهمین کنگره کشوری و بین المللی سکته مغزی با بیان اینکه پیش از این اتفاق جدی در حوزه سکته مغزی در کشور رخ نداده بود، گفت: در این دوره کمیته رسیدگی به سکته مغزی تشکیل شد و با نگاهی استراتژیک امروز سکته مغزی یکی از اولویت‌های وزارت بهداشت است و همکاری بین بخشی خوبی هم میان انجمن سکته مغزی و معاونت درمان وزارت بهداشت انجام شده، به طوریکه امروز 55 بیمارستان مجهز به تجهزات درمان سکته مغزی شده‌اند.
حجازی با بیان اینکه در این کنگره ما همه جنبه‌های سکته مغزی را مورد بحث قرار می‌دهیم، گفت: همچنین در این همایش 90 سخنرانی علمی، 60 پوستر ارائه خواهد شد و 9 کارگاه نیز برگزار می‌شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه