سلامت و سبک زندگی

معاون اجتماعی وزارت بهداشت عنوان کرد:
فعالیت ۸۵۰ خیریه سلامت در کشور/ احداث ۴۰ بیمارستان خیریه


تاریخ انتشار : 08 اسفند 1395 ساعت 16:41
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت از ساخت ۴۰ بیمارستان خیریه در کشور خبر داد و گفت: حدود ۸۵۰ خیریه سلامت در اقصی نقاط کشور، مشغول خدمت به مردم هستند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، محمدهادی ایازی در مجمع ملی سلامت که با حضور رئیس جمهور و برخی از وزرا برگزار شد، گفت: در مدیریت نظام سلامت رویکرد ما به سمت سلامت جامعه محور بوده است به طوری که خواهان مشارکت آحاد مردم در حوزه سلامت هستیم.
وی با اشاره به فعالیت ۶۲۰ سازمان مردم نهاد سلامت در کشور افزود: این سازمان‌ها اقدامات بسیار ارزشمندی در حوزه سلامت ارائه می‌دهند به طوری که در حدود ۸۵۰ خیریه سلامت در اقصی نقاط کشور، مشغول ارائه خدمات به مردم هستند.
ایازی از ساخت ۴۰ بیمارستان خیریه به عنوان یکی دیگر از بخشهای مشارکتی سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌ها در حوزه سلامت نام برد و گفت: می بایست از ظرفیت سایر دستگاه‌ها برای ارتقای سلامت جامعه، حداکثر استفاده را ببریم. زیرا بررسی‌ها نشان می‌دهد ۷۵ درصد مسائل مبتلا به سلامت در خارج از حوزه سلامت رقم می‌خورد.
وی با اشاره به مشارکت ۴۰۰ دستگاه مردم نهاد برای حضور در جشنواره مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت افزود: از بین این ۴۰۰ دستگاه، ۹۰ دستگاه به مرحله نهایی رسیده که ۳۰ دستگاه در جشنواره مورد تقدیر قرار می‌گیرند. ایازی در ادامه با اشاره به برگزاری مجمع ملی سلامت تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که این مجمع در مقیاس استانی و کشوری به صورت سالانه و با حضور تمام متولیان حوزه سلامت برگزار شود.
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت با اعلام اینکه مجمع ملی سلامت دارای سه ضلع دولت حاکمیت، متخصصین پزشکی و مردم است افزود: انتظار ما از استانداران این است که شورای عالی سلامت را در هر استان راه اندازی کنند و همین مسائل در مقیاس استانی مورد بررسی قرار گیرد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه