سلامت و سبک زندگی

تکمیل پوشش برنامه سلامت دهان ودندان تا 6سال آینده درمقاطع ابتدایی و متوسطه

تاریخ انتشار : 06 اسفند 1395 ساعت 18:25
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
وزیر بهداشت گفت: پوشش برنامه سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان یا وارنیش فلوراید تا 6 سال آینده برای تمام دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه کشور کامل می‌شود.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، سیدحسن هاشمی در سمنان گفت: برنامه سلامت دهان و دندان یا وارنیش فلوراید دانش آموزان مقطع ابتدایی با هدف جلوگیری از پوسیدگی دندان ها در کشور برای هفت میلیون دانش آموز دوره ابتدایی اجرا شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون 2 مرحله از برنامه سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی 6 تا 12 ساله در کشور اجرا شده و مرحله سوم در اردیبهشت 96 اجرایی می شود، گفت: این طرح که اکنون برای دانش آموزان دوره ابتدایی درنظر گرفته شده، در دوره های بعد با ارتقای این دانش آموزان به مقطع متوسطه، برای آنان ادامه می یابد تا پوشش دانش آموزی این طرح کامل شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه شاخص تعداد دندان های ناسالم در ایرانیان حدود 2.5 برابر متوسط بین‌المللی و رقم قابل توجهی است، اظهار امیدواری کرد: با اجرای این برنامه برای دانش آموزان، این شاخص در ایران به حد بین‌المللی و کشورهایی که نظام سلامت آنها در حوزه بهداشت و درمان و بیمه پیشرفته و کامل است دست یابیم.
وی با بیان اینکه امیدواریم با اجرای برنامه سلامت دهان و دندان دانش آموزان وضعیت سلامت دندان دانش آموزان مشمول این برنامه در 14 سالگی بهتر از افراد 14 ساله کنونی باشد، گفت: این برنامه به صورت رایگان اجرا می شود، در بودجه سالانه اعتباری برای آن درنظر گرفته نشده و اعتبار آن از محل طرح تحول نظام سلامت تامین می شود.
هاشمی با تاکید بر اینکه مراقبت خانواده ها در سلامت دهان و دندان فرزندانشان نقش مهمی دارد، افزود: خانواده ها باید دقت و مراقبت کافی در این زمینه داشته باشند تا با نظارت در کنار اجرای برنامه هایی مانند سلامت دهان و دندان، این دانش آموزان در آینده دندان ناسالم کمتری داشته باشند.
در سفر وزیر بهداشت به استان سمنان، افتتاح 18 طرح با هزینه‌کرد 345 میلیارد ریال در حوزه بهداشت و درمان در استان سمنان و آئین آغاز اجرای 72 طرح دیگر در حوزه بهداشت و درمان استان برنامه‌ریزی شده است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه