سلامت و سبک زندگی

عضو کمیسیون بهداشت مجلس:
بخشی از بدهی‌ بیمه‌ها ناشی از آسیب‌های طرح تحول سلامت است


تاریخ انتشار : 06 اسفند 1395 ساعت 17:40
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه بخشی از بدهی‌ بیمه‌ها به مراکز درمانی ناشی از مشکلات و آسیب های موجود درطرح تحول سلامت است، گفت: این آسیب ها باید مورد شناسایی و اصلاح قرار گیرد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از خانه ملت، اکبرترکی با اشاره به اینکه دولت باید بدهی بیمه ها به مراکز درمانی را تعیین تکلیف کند، گفت: دولت یا باید بدهی خود به تامین اجتماعی را پرداخت کند تا این سازمان هم بتواند با دستی باز بدهی خود به مراکز درمانی را پرداخت کند یا اینکه بدهی دولت به تامین اجتماعی و تامین اجتماعی به مراکز درمانی به شکل جداگانه تعیین تکلیف شود؛ با توجه به اینکه درماه های پایانی آخر دولت قرار داریم بهتر است هرچه سریعتر اختلافات پایان پذیرد.
نماینده مردم فریدن در مجلس با بیان اینکه هرگونه گروکشی به ویزه در حوزه سلامت، ضعف مدیریتی دولت را نشان می‌دهد، افزود: ارایه کنندگان خدمات بهداشتی و درمانی به مردم باید حقوق و دستمزد را به موقع دریافت کنند، چطور ممکن است با دست خالی و بدون منبع مالی و اعتبارات لازم بتوان خدمات درمانی را به مردم در مراکز درمانی و داروخانه ها ارایه کرد.
وی با تاکید براینکه باید مشخص شود که کدام وزارتخانه در ایجاد این حجم از انبوه بدهی ها به مراکز درمانی نقش موثر داشته است، تصریح کرد: پیگیری این موضوع درمجلس این شائبه را ایجاد می‌کند که نمایندگان به دنبال دفاع از عملکرد وزارتخانه‌ای خاص یا رد اقدامات وزارتخانه دیگر است اما اگر این مشکلات در دولت پیگیری و بررسی شود هیچ مشکلی به وجود نمی آید وبه طور قطع دولت باید مشخص کند درموضوع بدهی بیمه ها اشتباهات ازسوی کدام وزارتخانه بوده است.
ترکی با بیان اینکه مدیریت درحوزه بدهی‌ها در دست رییس جمهور قرار دارد، گفت: بارها تاکید شده بی توجهی به حل مشکل بدهی ها ناشی از عدم دخالت رییس جمهور است و متاسفانه این رویه به نفع دولت نخواهد بود، البته بخشی از بدهی‌ها ناشی از مشکلات و آسیب های موجود درطرح تحول سلامت است که باید این آسیب ها را مورد شناسایی و اصلاح قرار داد.
وی با اشاره به اینکه مردم در اختلافات میان دو وزارتخانه دچار آسیب و ضرر می شوند، افزود: آن چیزی که درحال حاضر باید برای مسئولان بیش از هر موضوع دیگری مدنظر قرار گیرد بحث سلامت و درمان مردم است، مردم درشرایط فعلی با وجود مشکلات اقتصادی بسیار نمی توانند دست به گریبان مسائلی مانند بدهی بیمه ها به مراکزدرمانی شوند.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به پرداخت بخش کوچکی از بدهی تامین اجتماعی به مراکز درمانی، تصریح کرد: متاسفانه این مبلغ بسیار ناچیز بوده و نمی توان در طولانی مدت مراکز درمانی را با این مبالغ اداره کرد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه