سلامت و سبک زندگی

معاون وزیر بهداشت اعلام کرد:
رصد سزارین در بیمارستان‌های کشور


تاریخ انتشار : 04 اسفند 1395 ساعت 11:34
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: بیمارستان‌های کشور به منظور تشویق به زایمان طبیعی در کشور رتبه‌بندی می‌شوند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، علی‌اکبر سیاری در جمع خبرنگاران در ساری با بیان اینکه رایگان کردن زایمان طبیعی یکی از برنامه‌ها در جهت کاهش عمل سزارین در کشور بود، اظهار کرد: در همین راستا سامانه‌ای برای رصد میزان عمل سزارین پزشکان راه‌اندازی و رتبه بندی برای بیمارستان ها هم به منظور تشویق به زایمان طبیعی در نظر گرفته شد.
وی با اشاره به تعمیر، تجهیز و توسعه بلوک‌های زایمانی در کشور، خاطرنشان کرد: سیستم آموزشی برای مادران باردار در نظر گرفته شد تا با آمادگی بیشتری این دوره را طی کنند.
معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه زباله‌های بیمارستانی به چهار بخش عادی، شیمیایی، عفونی، تیز و برنده تقسیم می‌شوند، گفت: زباله‌های عادی مربوط به بخش‌های اداری بیمارستان‌ها می‌شود که شهرداری برای انتقال آن هزینه فراوانی می‌گیرد. سیاری با اشاره به راه‌اندازی زباله سوز در بیمارستان‌های کشور از ۱۰ سال پیش، افزود: برخی زباله‌ها در کوره ضدعفونی می‌شوند، اما همچنان با محیط زیست بر سر پاک‌سازی آن‌ها به تفاهم نرسیدیم.
سیاری با بیان اینکه سازمان محیط زیست خواستار انتقال این زباله های ضدعفونی با هزینه گزاف، نمونه برداری و آزمایش آنها دارد، خاطرنشان کرد: درباره زباله های عفونی هم وزارت بهداشت اقدام لازم را انجام می‌دهد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه