سلامت و سبک زندگی

معاون وزیر بهداشت:
خدمات بهداشتی برای بیش از 10میلیون نفر حاشیه‌نشین شهری فراهم شد


تاریخ انتشار : 03 اسفند 1395 ساعت 18:02
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: خدمات بهداشتی برای 10 میلیون و 200 هزار نفر از جمعیت حاشیه شهرهای کشور فراهم شده است.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، علی‌اکبر سیاری در جمع پزشکان ساری گفت: در مجموع 28 میلیون جمعیت روستایی، عشایری، و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت از اولویت های خدمات رسانی بهداشتی و درمانی طرح تحول نظام سلامت هستند.
وی افزود: دولت در سه سال اخیر 15 هزار میلیارد ریال برای خدمات رسانی بهداشتی و درمانی در کشور هزینه کرده که 7 برابر دولت گذشته است. سیاری میزان اعتبار هزینه شده در یک دهه گذشته در حوزه بهداشت و درمان را حدود 2 هزار میلیارد ریال اعلام کرده است.
صدور کارت سلامت بهداشتی برای میانسالان
معاون وزیر بهداشت گفت که برای اجرای بهتر خدمات دهی به مردم به خصوص اقشار در معرض خطر بیماری ( میانسالان30 تا 60) کارت سلامت برای این گروه سنی صادر می شود. به گفته سیاری، این گروه سنی متناسب با نوع خطر بیماری ها، کارت سبز، زرد، نارنجی و قرمز دریافت می کنند. سیاری اظهارداشت: براساس آمار حدود 5 درصد از جمعیت کشور در رنج کارت قرمز قرار دارند و این گروه سنی به خدمات بهتری نیاز دارند.
احداث 10هزار واحد بهداشتی و درمانی در شهرها و روستاها
معاون وزیر بهداشت افزود : در سه سال اخیر در قالب طرح تحول نظام سلامت حدود 10 هزار مرکز بهداشتی و درمانی در سطح روستاها و شهرهای کوچک کشور به بهره برداری رسید. سیاری اظهارداشت : در این مدت 20 هزار واحد بهداشتی و درمانی نیز بازسازی و مرمت شده است.
گفتنی است وزیر بهداشت به همراه یک هیات از این وزارتخانه امروز در ساری به‌طور همزمان 657 واحد بهداشتی در کشور و 68واحد را در مازندران به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح کرد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه