سلامت و سبک زندگی

وزیر بهداشت خبر داد:
بهره‌برداری از 7هزار واحد بهداشتی طی 2سال آینده


تاریخ انتشار : 03 اسفند 1395 ساعت 17:50
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
وزیر بهداشت گفت: در 2 سال آینده هفت هزار واحد بهداشتی از محل کمک خیران، اعتبارهای استانی و وزارت بهداشت در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، سیدحسن هاشمی در آئین افتتاح 657 واحد بهداشتی به صورت ویدئو کنفرانس در مازندران گفت: برای اجرای این طرح های بهداشتی حدود 27 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت در سال 93 و 94 حدود 2 هزارو 700 واحد بهداشتی با 500 هزار مترمربع در سطح کشور احداث شده و برای ساخت این واحدها نیز حدود هفت هزار و 800 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. وزیر بهداشت افزود: همچنین در این دولت 12 هزار و 780 مرکز بهداشتی در مناطق شهری و روستایی باز سازی و نوسازی شده است که برای این کار نیز 7 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار خرج شد.
هاشمی اضافه کرد: درحالی در 2 سال گذشته 15هزار و 280میلیارد ریال اعتبار در حوزه بهداشتی هزینه شده است که در 10 سال قبل از آن در دولت 82 تا 92 میزان هزینه در حوزه سلامت 2هزار میلیارد ریال بود. وی ایجاد یک هزار و 290واحد بهداشتی روستایی و 3هزار و 821پایگاه بهداشتی شهری را از دیگر خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشتی و درمان در قالب طرح تحول نظام سلامت برشمرد و افزود : در مجموع برای هر 12هزار و 500نفر جمعیت در سطح کشور یک واحد بهداشتی وجود دارد.
وزیر بهداشت گفت: تاکنون برای 64میلیون نفر از جمعیت کشور پرونده الکترونیکی بهداشتی و درمانی تشکیل شده است که در نوع خود در پس از پیروزی انقلاب اسلامی بی سابقه است. هاشمی اظهارداشت : برای سایر جمعیت کشور نیز پرونده الکترونیکی تشکیل می شود و با تشکیل پرونده الکترونیکی خدمات رسانی به مردم تسهیل می شود.
وی اضافه کرد : اگرچه در دوره های گذشته هزینه های چندین برابری برای تشکیل پرونده الکترونیکی شده بود، ولی هیچ یک از آنها به نتیجه نرسیده بود و با تلاش دولت تدبیر و امید این کار به نتیجه رسیده است. هاشمی برخی عقب ماندگی برای تشکیل پرونده الکترونیکی را نداشتن اینترنت در مناطق روستایی دانست و اظهارداشت که با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری و با تکمیل زیرساخت های اینترنتی این مشکل رفع می‌شود.
وزیر بهداشت با اشاره به خدمات شایانی که در نظام تحول سلامت به مردم در سطح کشور در دولت یازدهم انجام شده است اظهارداشت: متاسفانه تاکنون از سوی مجلس هیچگونه مجوزی برای استخدام نیرو با وجود افزایش حجم زیاد خدمات‌رسانی ناشی از تحول نظام سلامت به ما داده نشد. وی اضافه کرد: با همکاری معاونت بهداشتی حدود 20هزار نیرو در قالب خرید خدمت و شرکتی به وزارت بهداشت و درمان اضافه شده است که خدمات رسانی به بیماران را انجام می دهند.
وزیر بهداشت گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت 7میلیون دانش‌آموز تا سن 14سال از خدمات دندانپزشکی بهره مند شدند و این کار از افزایش پوسیدگی دندان های این دانش‌آموزان در آینده پیشگیری می‌کند. به گفته وی برای اجرای خدمات دندانپزشکی یک هزار و 500 دندانپزشک به خدمت گرفته شده و 2400 یونیت دندانپزشکی تجهیز شده است.
هاشمی اظهار داشت: با وجود برخی غوغاسلاری که پیرامون خدمات رسانی دولت می‌شود این دولت در تمام حوزه‌ها به خصوص درمانی خدمات شایانی به مردم ارایه کرده است. وی مهم‌ترین رویکرد وزارتخانه متبوع خود را رضایت‌مندی مردم و برداشتن بار مالی بیماری از دوش آنها دانست و گفت که این سیاست در وزارت بهداشت در دست اجراست.
وزیر بهداشت از همراهی نکردن برخی دستگاه های متولی اجرای طرح تحول نظام سلامت در سطح کشور با وزارت بهداشت برای اجرای کامل این طرح انتقاد کرد و از تاخیر در پرداخت پزشکان نیز عذرخواهی کرد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه