سلامت و سبک زندگی

کمبود منابع گریبانگیر طرح‌های عمرانی حوزه بهداشت

تاریخ انتشار : 27 بهمن 1395 ساعت 18:03
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی ایران کمبود منابع و توقف مهمترین طرح‌های عمرانی را ازجمله چالش‌های بخش درمان عنوان کرد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، رضا پایداری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه اغلب بیمارستانهای فعلی ما موقوفه، قدیمی، ولی برای ارائه خدمت و رفع نیاز‌های درمانی مردم فعال هستند، تاکید کرد: برای مثال بیمارستان جدید فیروزآبادی در سال ۸۵ کلنگ زنی شد.
وی افزود: متاسفانه به علت کمبود اعتبارات و مشکلات مالی از سال۸۵ تاکنون و پس از گذر ۱۰سال همچنان فاز جدید بیمارستان فیروز آبادی در انتظار بودجه‌ای برای ساخت و ساز به سر می‌برد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به پیشرفت عمرانی ۵۰ درصدی درصدی ساختمان جدید بیمارستان فیروز آبادی، تصریح کرد: در صورت تخصیص منابع، پروژه ساخت و راه اندازی این بیمارستان تا ۲سال آینده تکمیل می‌شود که در این صورت تبدیل به مرکز درمانی کاملا مقاوم در مقابل بحران‌ها و بلایای طبیعی است. وی در ادامه از افتتاح بیمارستان ۱۲۰تخته بهارستان در هفته جاری خبر داد و گفت: این شهرستان با جمعیتی بیش از ۶۰۰ هزار نفر حتی یک بیمارستان ندارد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داد: از دیگر پروژه‌های مهم در دست اقدام این دانشگاه می‌توان به احداث 2 بیمارستان در ملارد و بیمارستانی در قدس اشاره کرده که بیش از یک سال از کلنگ زنی آن می‌گذرد و مجموعا پیشرفت فیزیکی هر یک از این پروژه‌ها نزدیک به ۱۰ الی ۱۵درصد است.
پایداری اظهار داشت: هم اکنون ساخت نخستین بیمارستان کاملا پیشرفته سوختگی در منطقه ۲۲ و با ظرفیت ۱۵۰تخت و طبق آخرین استانداردهای روز دنیا، مهمترین پروژه کشوری علوم پزشکی ایران بوده که هم اکنون به پیشرفت عمرانی ۵۰ درصدی رسیده است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه