سلامت و سبک زندگی

سخنگوی وزارت بهداشت:
۴۵درصد تخت‌های بیمارستانی فرسوده‌اند


تاریخ انتشار : 27 بهمن 1395 ساعت 17:58
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در کل کشور ۷۳درصد تخت‌های بیمارستانی فرسوده و غیرقابل بهسازی بود که اکنون این آمار به ۴۵درصد رسیده است.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایلنا، ایرج حریرچی؛ سخنگوی وزارت بهداشت درخصوص امنیت بیمارستان‌های کشور در برابر خطر آتش‌سوزی گفت: بیمارستان‌های فرسوده در معرض حادثه‌هایی مانند زلزله، آتش‌سوزی و ... قرار دارند، ولی ما با توجه به امکانات موجود بیمارستان‌ها را ایمن کرده‌ایم.

وی درخصوص بیمارستان‌های فرسوده گفت: ما پیش‌بینی‌های لازم را کرده‌ایم، ولی در خصوص بعضی از بیمارستان‌ها واژه بیمارستان‌های پلاسکویی را باید به کار ببریم، زیرا این بیمارستان‌ها ساختمان‌های فرسوده‌ای دارند و از زیرساخت‌های لازم هم برخوردار نیستند و کار کردن در آنها سخت است، ولی با توجه به امکانات موجود ما فعالیت‌های لازم را برای پیشگیری در برابر خطرات انجام داده‌ایم.
قائم مقام وزارت بهداشت با اشاره به اعتبارسنجی‌های جدید از بیمارستان‌ها خاطرنشان کرد: در اعتبارسنجی بیمارستان‌‌های جدید، مهم‌ترین تغییری که داشتیم این بود که ایمنی بیمار بالاتر برود و این موضوع یک امتیاز بسیار قابل توجهی قلمداد می‌شود.
حریرچی ادامه داد: قاعدتاً برای اینکه ایمنی بیماران بهبود پیدا کند، نیازمند آن هستیم که تخت‌های استاندارد به تعداد قابل توجهی در بیمارستان‌ها اضافه شود، زیرا بسیاری از تخت‌های موجود قابلیت بهسازی ندارند. در کل کشور۷۳درصد تخت‌هایمان فرسوده و غیرقابل بهسازی بود که اکنون این آمار به ۴۵درصد رسیده است، امیدواریم با کمکی که به ما می‌شود؛ این تعداد را تا سال ۹۹ به ۳۰درصد کاهش دهیم.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه