سلامت و سبک زندگی

معاون درمان تامین اجتماعی:
۶۰درصد داروی کشور در کارخانجات تامین اجتماعی تولید می‌شود


تاریخ انتشار : 26 بهمن 1395 ساعت 17:26
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: اکنون حدود ۶۰درصد تولیدات دارویی کشور سهم کارخانجات متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی است.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از سازمان تامین اجتماعی، محمدعلی همتی گفت: یکی از سیاست‌های هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی این است که شرکت‌های کوچک و کم‌بازده از مجموعه شستا حذف شوند و عمدتا شرکت‌های بزرگ در سرمایه‌گذاری‌های تامین اجتماعی فعالیت داشته باشند.
وی افزود: هم‌اکنون حدود ۶۰درصد تولیدات دارویی کشور در کارخانجات متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و همچنین درصد قابل توجهی از مواد اولیه تولید داروها نیز در کارخانجات سازمان تامین اجتماعی صورت می‌گیرد و همچنین پخش داروها نیز توسط شرکت‌های پخش سازمان انجام می‌شود.
همتی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی عملاً در بحث دارو به عنوان سیاست‌گذار عمل می‌کند، گفت: تامین اجتماعی در ارتباط با سیاست‌گذاری دارویی در سطح کشور صاحب نفوذ است. وی افزود: نقش سازمان تامین اجتماعی در حوزه دارویی مهم و برجسته است و امید است که با سیاست‌های جدید سازمان، حوزه دارو در سازمان تامین اجتماعی پایداری و موفقیت مستدام داشته باشد.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: در ارتباط با سیاست‌های جدید هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی در خصوص بنگاه‌داری بزرگ و اجتناب از بنگاه‌داری بنگاه‌های کوچک و زیان‌ده و تاثیر آن در حوزه درمان باید عنوان کرد که دارو بخش مهمی از این حوزه است. وی افزود: تبادلات بسیاری در حوزه دارو با بیمارستان‌های سطح کشور از جمله بیمارستان‌های علوم پزشکی و در واقع ورودی دارو در بیمارستان‌ها را برعهده داریم.
همتی تصریح کرد: ارتباط مذکور ارتباطی دو سویه است و درصدد ارتقای این ارتباط با بیمارستان‌های وزارت بهداشت هستیم. وی اضافه کرد: درمورد سایر سیاست‌هایی که در مورد دارو در کشور اتخاذ می‌شود، سازمان تامین اجتماعی می‌تواند تاثیرگذاری بالایی داشته باشد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه