سلامت و سبک زندگی

محققان اعلام کردند:
ریسک ابتلا به اوتیسم به‌دلیل عوارض زایمان


تاریخ انتشار : 24 بهمن 1395 ساعت 16:21
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
یافته‌های محققان نشان می‌دهد کودکانی که بلافاصله قبل یا در طول زایمان در معرض مشکلات زایمان قرار می‌گیرند در معرض احتمال بالای ابتلا به اوتیسم قرار دارند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، ازجمله عوارض و مشکلات زایمان که بالاترین ارتباط را با اختلال اوتیسم دارند عبارتند از: آسفیکسیا(کمبود اکسیژن در طول فرایند زایمان) و پری‌اکلامپسیا(وجود علائم فشارخون بالا و علائم اسیب به سایر اعضای بدن).
سایر موارد و مشکلات بارداری که مرتبط با اوتیسم هستند عبارتند از جداشدن زودهنگام جفت از رحم، چرخش عرضی جنین، سخت زایی/ اندازه یا موقعیت غیرطبیعی جنین، و بندناف پایین افتاده.
در این مطالعه، محققان گزارشات سلامت ۵۹۴,۶۳۸ کودک متولدشده در بیمارستان های کالیفرنیای جنوبی را از سال ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۹ بررسی کردند. در طول این مدت ۶۲۵۵نفر از این کودکان مبتلا به اوتیسم تشخیص داده شدند که ۳۷درصدشان عوارض زایمان را تجربه کرده بودند.
محققان دریافتند کودکانی که در معرض مشکلات زایمان قرار داشتند در مقایسه با سایر کودکانی که این شرایط را تجربه نکرده بودند، ۱۰درصد بیشتر در معرض ابتلا به اوتیسم قرار داشتند. این ریسک برای نوزادانی که از قبل از وضع حمل در معرض مشکلات بارداری قرار داشتند ۲۲درصد بود.
این مطالعه نشان داد کودکانی که هم قبل و هم در طول زایمان در معرض این مشکلات بودند ۴۴درصد بیشتر از سایر کودکان در معرض ریسک اختلال اوتیسم بودند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه