تیتر ۱ / نظام سلامت

نیاز واقعی ما ۲۰۰هزار پرستار است، نه ۸۰ هزار

تاریخ انتشار : 22 آذر 1394 ساعت 23:33
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه در بیان ارقام مورد نیاز، معمولا حداقل‌ها و کف را در نظر می‌گیریم، تصریح کرد: «ما بار‌ها گفته‌ایم به ۸۰ هزار پرستار نیاز داریم اما نیاز واقعی ما تا ۲۰۰ هزارتا هم بالا می‌رود.»

با نزدیک شدن به فصل پایانی سال و ماه‌های آخر مجلس گذر از هر روز بدون وصول بودجه و برنامه ششم اعتراضات و انتقادات به دولت را بیشتر می‌کند. به ویژه در حوزه سلامت که با توجه به طرحی ملی همچون طرح تحول نظام سلامت، ضرورت تمرکز و زمان کافی برای بررسی نیازهای آن ضروری است. در این راستا رسول خضری با اشاره به از عدم وصول بودجه به سپیدآنلاین گفت: «همانطور که می‌دانید دولت باید تا هفته گذشته بودجه را در اختیار ما قرار می‌داد و انتقاد من به دولت این است که چرا بودجه و قانون برنامه ششم را تقدیم مجلس نکرده است. اگر این دو با هم برسد چه باید بکنیم؟ این ایراد جدی به عملکرد دولت است.»
وی در ادامه با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت نیاز به زیرساخت‌های بسیاری دارد، تصریح کرد: «در انشای بودجه ۹۵ باید به این زیرساخت‌ها توجه شود و نبود برنامه ششم دشواری کار را برای بهارستان نشیان دوچندان می‌کند و مانع اعلام نظرات و پیشنهادات به دولت شده است.»
خضری در ادامه افزود: «مثلا ما نیازمند تامین نیروی انسانی متخصص و کارآمد در همه حوزه‌های سلامت (پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری و سایر بخش‌ها) هستیم در کنار آن ما در زمینه فضای فیزیکی و هتلینگ مشکلات بسیاری وجود داریم، ما همواره در آمار از نیاز به ۵۰ تا ۶۰ هزار تخت بیمارستانی سخن می‌گوییم اما این آماری که داده می‌شود، کف نیازهای ما است. ما در همه آمار‌ها اینگونه رفتار می‌کنیم و اگر اسنادبالادستی نباشد ما انعطاف کافی برای تامین اعتبارات در بخش‌های مختلف را نخواهیم داشت.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه