سلامت و سبک زندگی

وزیر بهداشت اعلام کرد:
مطالبه 4هزار و 150میلیارد تومان وزارت بهداشت از تامین اجتماعی


تاریخ انتشار : 20 بهمن 1395 ساعت 16:04
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
وزیر بهداشت گفت: 5هزار میلیارد تومان از سازمان تامین اجتماعی مطالبه و 850میلیارد تومان، بابت دارو به آن سازمان بدهکاریم که 4هزار و 150میلیارد تومان دیگر باقی می‌ماند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، سیدحسن هاشمی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی از اول سال جاری تاکنون 10هزار میلیارد حق بیمه جمع آوری کرده که یک سوم آن‌را باید برای درمان هزینه می‌کرده است.
وی ادامه داد: آن سازمان بیمه گر کمتر از 10 درصد حق بیمه ها را به بخش درمان که مربوط به دولت و وزارت بهداشت می باشد اختصاص داده است. هاشمی اضافه کرد: تامین اجتماعی تقریبا 22 درصد خدمات را خود ارائه کرده و حدود 87 درصد دیگر را از وزارت بهداشت و بخش خصوصی دریافت می کند.
وی یادآور شد: اگر قانون را رعایت و دستگاه های نظارتی هم به وظیفه خود درست عمل کنند نباید شاهد بروز این مشکل ها باشیم. هاشمی ابراز داشت: رئیس جمهوری دستور لازم را در این خصوص داده اند ولی مدیران بعدی کمی تعلل کرده و یا توجه نمی کنند.
به گفته وزیر بهداشت، در هر استان به ویژه هرمزگان با مطالبه های متعددی روبه رو هستیم رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان باید پاسخگوی آن باشد در حالی که خدمت یکسال قبل فروخته شده و هنوز نتوانسته وجه آنرا دریافت کند. هاشمی با اشاره به بیست و پنجمین اجلاس رئیسان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور با محور برنامه عملیاتی سال 96 ، افزود: وزارت بهداشت جزء محدود دستگاه های دارای برنامه عملیاتی است و امید می رود امسال نیز به مانند سایر سال ها بتوان برنامه ای واقع بینانه تدوین کرد.
وزیر بهداشت بیان کرد: حاصل این برنامه باید ارتقاء شاخص ها در حوزه بهداشت و درمان باشد. وی ادامه داد: باید هم سطح پوشش خدمات را افزایش داد و هم بر وسعت فضاهای فیزیکی افزود که این از برنامه های وزارت خانه در بهداشت و درمان است و همچنین باید حمایت را افزایش دهیم.
هاشمی اظهار داشت: بخش عمده حوزه حمایت بر عهده بیمه ها است که امیدواریم طبق مصوبه مجلس گشایش بیشتری نسبت به سال های قبل ایجاد شود. وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: اگر وضعیت اقتصادی دولت بهبود یابد برنامه ما عملیاتی خواهد شد که این مستلزم وجود آرامش در کشور است.
هاشمی اضافه کرد: در صورتی که مشکل هایی برای بخش های اقتصادی دولت بوجود آید تمام پیش بینی ها تغییر خواهد کرد که امیدواریم با بهبود وضعیت اقتصادی کشور و دولت شاهد ادامه طرح تحول سلامت باشیم. وی اشاره کرد: اگر مسیری که ظرف دو سال گذشته با اجرای طرح تحول سلامت سپری شد ادامه یابد باید در دولت بعد 20 هزار تخت بیمارستانی دیگر اضافه شود.
وزیر بهداشت ابراز داشت: تحول های جدی در چهار سال آینده در زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش سلامت صورت خواهد گرفت. هاشمی اشاره کرد: باید کاستی هایی را با سرعت بیشتری با بهره گیری از توان سرمایه گذاران داخلی و خارجی برطرف کرد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه