تیتر ۱ / سلامت و سبک زندگی / نظام سلامت

رئیس موسسه عالی پژوهش سازمان تأمین اجتماعی:
ریشه نبود تعادل در منابع و مصارف طرح تحول سلامت باید مشخص شود


تاریخ انتشار : 18 بهمن 1395 ساعت 18:19
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی گفت: ریشه نبود تعادل در منابع و مصارف طرح تحول سلامت باید به‌خوبی مشخص و رسانه‌ها در این زمینه کمک کنند تا نظام سلامت تبیین شود.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، شهرام غفاری گفت: نظام بیمه جزئی از نظام سلامت و رکن رکینی از آن است و اگر نباشد آسیب زیادی به این حوزه وارد می‌کند.
وی با بیان اینکه بحث تعادل منابع و مصارف در سازمان تامین اجتماعی مشخص است، اظهار داشت: آن چیزی که در طرح تحول سلامت اتفاق افتاد این بود که میزان منابع و مصارف زیاد شد اما درواقع مصارف بسیار بیشتر شده است. غفاری با بیان اینکه باید نبود تعادل در طرح تحول سلامت را ریشه‌یابی کرد،‌ افزود: پاسخ این نقصان را باید چه کسی بدهد؛ البته در سازمان تامین اجتماعی براساس اصلاحاتی که صورت گرفت، عملکرد نظام سلامت در این سازمان همیشه خوب و آبرومند بوده است.
رئیس موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: اما طرح تحول سلامت به این موضوع توجه نداشته است که پس از اینکه میزان دستمزدها رشد بالایی داشت، رفتار مصرف‌کننده و تولیدکننده چگونه خواهد شد. غفاری گفت: در اردیبهشت‌ماه امسال جلسه‌ای با برخی از مسئولان درباره طرح تحول سلامت برگزار شد که در این جلسه اعلام شد طرح تحول سلامت با مشکل منابع روبرو می‌شود و اکنون نیز شاهد این موضوع هستیم.
وی خاطرنشان کرد: حال این سوال پیش می‌آید که برای برون‌رفت از این مشکل چه باید کرد، در این زمینه می‌شود یک تیم کارشناسی طرح تحول سلامت را به‌عنوان نظام سلامت بازنگری کنند و نسخه جدیدی از طرح با اصلاحات آن داشته باشیم. وی از رسانه‌ها برای کمک به این موضوع خواست که سازمان تامین اجتماعی را یاری کنند تا هم طرح تحول سلامت به‌خوبی در کشور برگزار شود و هم تعادل میان منابع و مصارف این طرح مشخص شود.
غفاری اضافه کرد: چرا باید کتاب ارزش‌گذاری نسبی خدمات بدون داشتن منابع اصلاح شود، البته اکنون متولی نظام سلامت مسئولیت دارد که همه‌چیز را با هم ببیند.
طرح تحول سلامت به‌عنوان یکی از طرح‌های اولویت‌دار دولت یازدهم از اردیبهشت سال 93 در کل کشور به اجرا گذاشته شده است که به‌واسطه آن خدمات بستری و سرپایی به مردم با کمترین هزینه از جیب مردم ارائه می‌شود به‌طوری که هزینه از جیب مردم در مناطق شهری 6درصد و در مناطق روستایی به سه درصد کاهش یافته است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه