سلامت و سبک زندگی

وزیر بهداشت عنوان کرد:
بدهی ۱۰هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت و طلب ۱۲هزار میلیاردی از بیمه‌ها


تاریخ انتشار : 18 بهمن 1395 ساعت 16:50
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
وزیر بهداشت گفت: بدهی وزارت بهداشت حدود ۱۰هزار میلیارد تومان است و حدود ۱۲هزار میلیارد تومان از بیمه‌ها طلب داریم.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، سیدحسن هاشمی در حاشیه آیین افتتاح درمانگاه تخصصی و بخش دیالیز بیمارستان شهرستان آق قلا در جمع خبرنگاران با اشاره به برداشته شدن همه محدودیت‌هایی که در گذشته در خصوص کمک‌های مردمی و تشکیل سازمان‌های مردم نهاد در حوزه سلامت وجود داشت، گفت: علاوه بر این روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و معاونین اجتماعی آنها نیز در سراسر کشور آمادگی استفاده از کمک‌های مردمی را دارند.
وی افزود: سایتی به نشانی اینترنتی www.yas۱۹۰.ir راه‌اندازی شده که هر ایرانی در هر کجای ایران می‌تواند به این سایت مراجعه کند و هر مبلغی یا دستگاهی را در هر کجای ایران که خواست، کمک کند.
هاشمی با بیان اینکه سال گذشته بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان کمک‌های مردمی را در این بخش داشتیم، تصریح کرد: در استان گلستان، حضور فعال هموطنان عزیز ترکمن ما در همه شهرستان‌ها باعث افتخار است. وزیر بهداشت با بیان اینکه بشترین پروژه‌های کشور در حوزه بهداشت انجام شده است، گفت: مراقبت از دستاوردهای سال‌های ۹۳ و ۹۴ و تکمیل پروژه‌ها را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.
وی با بیان اینکه هنوز معوقات بیمه‌ها از جمله تامین اجتماعی به بهداشت پرداخت نشده، عنوان کرد: با کاهش هزینه‌ها، افزایش پوشش بیمه‌ای و افزایش توسعه زیرساخت‌ها، تلاش کردیم مردم با مشکل مواجه نشوند. هاشمی با اشاره به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و اینکه نوروز را در پیش داریم، تصریح کرد: علاقه‌مندیم تا قبل از اینکه وارد نوروز شویم همه مطالبات را پرداخت کنیم.
وی به بحث بهداشت در کشور اشاره کرد و گفت: بخشی که مربوط به مردم است، مردم همکاری می کنند اما بخشی که مربوط به دستگاه هاست، با مشکلاتی مواجه هستیم. هاشمی با تاکید بر اینکه دستگاه های تبلیغی و سیاسی کشور باید به قول‌هایی که به مردم می دهند عمل کنند و با روح و روان مردم بازی نکنند، اظهار کرد: باید اخلاق بر جامعه حاکم و اخلاق ما محبت‌آمیز باشد. در آن زمان است که می‌توانیم بگوییم بهداشت در جامعه ما ارتقا پیدا کرده است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه