سلامت و سبک زندگی

رئیس سازمان غذا و دارو:
با وجود تحریم، آرامش در بازار دارو ادامه دارد


تاریخ انتشار : 17 بهمن 1395 ساعت 15:12
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا در حوزه تجهیزات پزشکی، اقدامات ضد انسانی بود، گفت: به مردم اطمینان می‌دهیم که باوجود این تحریم‌ها، مشکلی در تامین تجهیزات پزشکی مورد نیازمان ایجاد نمی‌شود.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، رسول دیناروند در حاشیه مراسم رونمایی از داروی ترک سیگار، با اشاره به معرفی داروی وارنیکیلین، گفت: متاسفانه 12 درصد از مردم ایران سیگاری هستند و این موضوع سالانه هزاران میلیارد عوارض و آسیب را متوجه مردم می‌کند. بر این اساس امیدواریم تولید این دارو بتواند بار این عوارض و بیماری را کاهش دهد.
وی در پاسخ به سوالی درباره تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران در حوزه تجهیزات پزشکی، افزود: ما تحریم را به‌هرحال محکوم می‌کنیم، اما به مردم اطمینان می‌دهیم که جای نگرانی نیست و ما در شرایط بسیار سخت‌تر توانستیم حوزه سلامت کشور را اداره کنیم. مردم به یاد دارند که در سال 91، کمبود صدها قلم دارو داشتیم، اما با استقرار این دولت بحران کمبود دارویی و هزینه‌های دارویی حل شد و در سه سال گذشته هم با تلاش همکارانمان در بخش‌های مختلف شاهد آرامشی در حوزه دارویی کشور بوده‌ایم.
دیناروند ادامه داد: این آرامش در بازار دارویی کشور ادامه دارد و اکنون حرکت ما به سمت خارج از مرزهای کشور، توسط صنعت داروسازی کشور است. بنابراین نگرانی از زنجیره تامین دارو در داخل کشور به حداقل رسیده و حرکت ما به سمت این است که از توانمندی، ظرفیت و زیرساخت‌های تولیدی که در کشور موجود است برای ارزآوری به داخل کشور، توسعه صادرات و رسیدن به تراز مثبت تجاری استفاده کنیم.
رئیس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: بنابراین تحریم‌ها برای ما نگرانی ایجاد نمی‌کند، اما تحریم در حوزه تجهیزات پزشکی که دولت جدید آمریکا وضع کرده، کاری ضد انسانی بود و نتیجه چنین کارهایی آسیب رساندن به‌سلامت مردم است. البته مطمئنیم که می‌توانیم شرایط را مدیریت کنیم و اشکالی در تامین تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور پیش نمی‌آید.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه