سلامت و سبک زندگی

واکنش رئیس انجمن رادیولوژی به تحریم‌های پزشکی ترامپ علیه ایران:
سیستم‌های تصویربرداری پزشکی موجود تا 10سال آینده کفایت می‌کند


تاریخ انتشار : 16 بهمن 1395 ساعت 17:01
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس انجمن رادیولوژی کشور با بیان اینکه تنها 30درصد از تجهیزات پزشکی مورد نیاز حوزه رادیواوژی از آمریکا وارد می‌شود، گفت: اگر کشورهای اروپایی، کره و ژاپن تحریمی در این خصوص ایجاد نکنند، حوزه رادیولوژی تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، جلال شکوهی درباره تحریم تجهیزات پزشکی از سوی آمریکا علیه ایران و تاثیر این تحریم‌ها بر حوزه رادیولوژی کشور، گفت: معمولاً تحریم‌ها در دنیا شامل حوزه دارویی و تجهیزات پزشکی نمی‌شود. در حوزه رادیولوژی، ما از آمریکا دو سیستم‌ تصویربرداری وارد می‌کنیم ولی مواد مصرفی به میزان کمتری وارد می‌شود.
وی افزود: تنها 30درصد از تجهیزات رادیولوژی از آمریکا وارد می‌شود. اگر کشورهای اروپایی و کره و ژاپن تحریمی در این خصوص ایجاد نکنند، این حوزه تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد؛ اما معمولاً به این کشورها نیز فشار وارد می‌شود و آنها را مجبور به تحریم می‌کنند.
رئیس انجمن رادیولوژی در ادامه عنوان کرد: اگر یک یا دو سال جلوی ورود این دستگاه‌ها به کشور گرفته شود، کم‌کم شاهد کمبود لوازم یدکی خواهیم بود. ولی در حال حاضر به‌اندازه کافی دستگاه‌های مورد نیاز ما خریداری شده‌ است و تا حدود 10سال کفایت می‌کند. این درحالی است که در داخل کشور دستگاه‌هایی مانند سونوگرافی و سی‌تی‌اسکن تولید نمی‌شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه