سلامت و سبک زندگی

معاون بهداشت وزیر بهداشت:
در کنترل بیماری‌های واگیر موفق عمل کرده‌ایم


تاریخ انتشار : 15 بهمن 1395 ساعت 18:50
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: نظام مراقبت واکسیناسیون ما در کشور یکی از نمونه‌های موفق است.


به گزارش سپیدآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی‌اکبر سیاری معاون بهداشت وزارت اظهار داشت: خوشبختانه در خصوص بیماری‌های واگیر قابل پیشگیری با واکسن، در کشور موفقیت‌های بزرگی داشتیم.
وی افزود: در دنیا حدود ۱۲۰ هزار کودک زیر ۵ سال به علت سرخک در دنیا فوت می‌کنند، اما در کشور ما سال‌هاست که هیچ موردی از مرگ ناشی از سرخک گزارش نداشته‌ایم. معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: حدود ۳۰ هزار نوزاد به علت کزاز نوزادی و ۱۹۸ هزار کودک مبتلا به سیاه سرفه در دنیا فوت می‌کنند، اما خوشبختانه در حال حاضر در این خصوص گزارشی در کشور نبوده و این در حالیست که در سال ۶۰ ، ده هزار نوزاد به علت کزاز نوزادی در کشور فوت می‌کردند.
سیاری تصریح کرد: ما در کنترل بیماری‌های واگیر و نظام مراقبت واکسیناسیون در کشور یکی از نمونه‌های موفق هستیم و در کشور ۹۸ درصد پوشش واکسن داریم و ۱۰ نوع واکسن را تلقیح می‌کنیم‌. وی تاکید کرد: در ایران بیش از ۴۰ سال، شاهد بیماری وبا بودیم، در سال ۹۳ هیچ موردی از وبا در کشور گزارش نداشتیم، در سال ۹۴ فقط یک اپیدمی مشاهده و در شهر اهواز کنترل شد‌ و امسال نیز هیچ موردی از وبا تاکنون مشاهده نشده و این دستاورد بسیار بزرگی است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت یادآور شد: چند سال است که واکسیناسیون هپاتیتB را در کشور انجام می دهیم و طی این مدت ۲۶ میلیون نفر واکسینه شدند و یک درصد میزان شیوع این نوع هپاتیت در کشور کاهش پیدا کرده و باید بگویم که هپاتیت B خطر سرطان کبد و نارسایی ناشی از آن را افزایش می‌دهد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه