سلامت و سبک زندگی

جهانگیری:
دولت کمترین تردیدی در ادامه اجرای طرح تحول سلامت ندارد


تاریخ انتشار : 13 بهمن 1395 ساعت 18:19
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: کمترین تردیدی در بین اعضای دولت و به‌ویژه شخص رئیس‌جمهور و وزیر بهداشت برای اجرای طرح تحول سلامت وجود ندارد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، اسحاق جهانگیری عصر چهارشنبه در آیین بزرگداشت روز پرستار در سالن اجلاس سران گفت:‌ آثار مشکلاتی که در سال 94 برای بودجه دولت پیش آمد، هنوز در سال 95 باقی است ولی دولت به ملت و به شما پرستاران تعهدی داده است که طرح سلامت به خوبی استمرار داشته باشد و اجرا شود.
وی افزود: در همین هفته های اخیر، دولت سه جلسه برای مسایل طرح سلامت تشکیل داد که در جلسه نخست، وزیر بهداشت مشکلات و موانع این طرح را گزارش داد و در جلسه دوم بیمه ها مشکلات خود را مطرح کردند و در جلسه سوم سازمان برنامه و بودجه در این خصوص گزارش های خود را ارائه داد.
جهانگیری اظهار داشت: دنبال این هستیم که هشت هزار میلیارد تومانی را که در اصلاح بودجه در مهرماه مجوز آن را از مجلس گرفتیم از طریق فروش اوراق آن را تامین کنیم و پول آن را برای طرح سلامت اختصاص دهیم که با مشکل رو به رو نشود.
معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: قرار شده است سازمان تامین اجتماعی در هفته آینده با رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر بهداشت و وزیر رفاه جلسه ای درخصوص طرح سلامت داشته باشند وسازمان تامین اجتماعی برای کمک به طرح سلامت به صورت جدی وارد میدان شود.
جهانگیری یادآور شد: خوشبختانه به دلیل حساسیت ویژه ای که رئیس جمهوری روی این طرح دارد خیلی از این جلسات را خودشان برگزار کردند. معاون اول رئیس جمهوری اظهار کرد: وزیر بهداشت از دولت خواست که روی این طرح بیشتر فعال شویم و حتما من کمک خواهم کرد و اطمینان می دهم که مشکلات پرستاران را پیگیری کنم چرا که مشکلات آنها جدی است و باید روی آن حتما وقت گذاشت.
جهانگیری یادآور شد: در این دولت کارهای بسیاری برای حل مشکلات پرستاران انجام شد ولی متاسفانه هنوز موفق نشدیم مشکلات مادی و کمبود شغلی این قشر عظیم را برطرف کنیم.
معاون اول رئیس جمهوری تاکید کرد: من از تیم پزشکی، پرستاری و سایر کسانی که در پرداخت های دولت به آنها تاخیر جدی افتاده است و تحمل کردند تشکر می کنم. جهانگیری گفت: اطمینان می دهم که دولت حتما کمک خواهد کرد تا در یک زمان کوتاهی مشکلات پرستاران برطرف شود و بخش عمده اش را تا قبل از پایان سال حل کند.
معاون اول رئیس جمهوری بیان داشت: این جلسه به پاس مقام پرستار و حرفه پرستاری است و تجلیل از خدمتگزارانی است که تلاش می کنند از درد و رنج مردم بکاهند. هر نظام سیاسی و سالمی موظف است حقوق مردم خدمتگزار را به خوبی پاس بدارد.
جهانگیری تصریح کرد: خوشبختانه در جامعه ای زندگی می کنیم که مردم آن قدردان و آگاه به خدمت گروه هایی هستند که برای آنها زحمت می کشند. معاون اول رئیس جمهوری به حادثه تلخ پلاسکو اشاره کرد و اظهار داشت: بهترین شاهد این قدردانی در تشییع پیکر پاک آتش نشانانی بود که در این حادثه تلخ جان خود را از دست دادند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه