سلامت و سبک زندگی

رئیس جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد:
ضرورت تربیت پرستار آماده خدمت در بحران و شرایط اضطرار


تاریخ انتشار : 13 بهمن 1395 ساعت 17:27
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: باید تلاش کنیم «پرستاری در بحران» و شرایط اضطرار راه‌اندازی و پرستاران مورد نیاز این بخش را تربیت کنیم.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از هلال‌احمر، سیدامیرمحسن ضیائی در همایش گرامیداشت روز پرستار در جمعیت هلال‌احمر، با اشاره به اینکه پرستاران بخش مهمی از کادر و نظام سلامت در هلال‌احمر هستند، اظهار کرد: هلال‌احمر نیازهایی به تامین کادر پرستاری در بیمارستان ایرانیان دبی دارد و لذا هر کدام از پرستاران شاغل در جمعیت بتوانند مقررات مربوطه در امارات را سپری کنند، می‌توان از توانمندی آنها در این مرکز درمانی استفاده کرد.
وی گفت: در بسیاری از کشورها ۱۲ می، مصادف با تولد فلورانس نایتینگل روز پرستار تعیین شده، اما پرستاران ایران افتخار دارند تا به تاسی از حضرت زینب (س)، در این روز از آنها قدردانی شود؛ بزرگ بانویی که نقش بزرگ و بی‌بدیل ایشان در زنده نگهداشتن قیام عاشورا و نهضت امام حسین(ع) بر کسی پوشیده نیست.
ضیائی با اشاره به اینکه امروزه نقش پرستاران در ارائه خدمات سلامت پرستاری در همه ابعاد نظام سلامت کاملا محسوس است، اظهار کرد: بخش مهم و اصلی خدمات سلامت را، پرستاران تشکیل می‌دهد و همواره پرستاری به عنوان بخش اصلی در بالین بیمار، بهداشت، درمان، پیشگیری و توانبخشی دیده شده است.
رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه خدمات پزشکی در بخش درمان، پیچیده و کوتاه مدت است، عنوان کرد: آنچه برای بیمار و در ذهن او به یادگار می‌ماند، خدمات خوب و توام با مهربانی است که پرستاران در بالین بیمار ارائه می‌دهند.
وی با بیان اینکه نهضت بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر با خدمات پرستاری شروع شده است، گفت: ۱۵۰ سال قبل پرستاری از مجروحان جنگی در این نهضت شکل گرفت و لذا این موضوع در جمعیت‌های ملی تا حدی مهم است که هنوز بسیاری از جمعیت‌های ملی ذات پرستاری خود را حفظ کرده‌اند و در فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر نیز بخش پرستاری وجود دارد.
ضیائی با اشاره به نقش مهم پرستاران در بحران‌ها و حوادث، خاطرنشان کرد: باید تلاش خود را به این مهم معطوف کنیم تا پرستاری در بحران و شرایط اضطرار را راه‌اندازی و پرستاران مورد نیاز این بخش را تربیت کنیم تا در زمان‌های حوادث و بحران‌ها بتوانیم از خدمات مطلوب این بخش بهره ببریم.
وی افزود: در سال ۱۳۲۶ نخستین مدرسه پرستاری در جمعیت هلال احمر راه‌اندازی شد و به تدریج تا پیروزی انقلاب اسلامی، ۲۹ دانشکده و مدرسه پرستاری ، بهیاری و مامایی فعالیت می‌کردند و در سال ۵۸، یک‌هزار تن از این دانشکده‌ها فارغ‌التحصیل شدند و از میان ۱۲هزار پزشک و پرستار در سال ۵۸، ۵ هزار و ۷۰۰ تن پرستار بودند.
ضیائی با تاکید بر اینکه ضروری است تا تربیت پرستاران در بالین بیمار و در بیمارستان‌ها انجام شود، خاطرنشان کرد: ضروری است مقدمات انجام طرح آموزش پرستاران در بالین بیمار فراهم شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه