سلامت و سبک زندگی

رئیس سازمان غذا و دارو عنوان کرد:
شرط ترخیص دارو از گمرک/ لزوم مقابله با جنجال‌های دارویی


تاریخ انتشار : 13 بهمن 1395 ساعت 16:05
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: برخی واردکنندگان دارو می‌خواهند بدون اخذ مجوز اولیه، داروهای ثبت‌نشده در کشور را که سلامت آنها قابل اطمینان نیست، وارد کنند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، رسول دیناروند اظهار داشت: سازمان غذا و دارو با همراهی و همکاری گمرک ایران در سال جاری نسبت به ایجاد ارتباط الکترونیک برای تمامی فرآیندهای ترخیص فرآورده‌های سلامت که دارای مجوز قانونی قبلی باشند اقدام نموده و عملیات صدور مجوز به‌صورت خودکار در چند ساعت انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه سازمان غذا و دارو بر اساس سیاست‌های ابلاغی حوزه سلامت، امکان صدور مجوز واردات به هر میزان دلخواه متقاضیان را به جهت حمایت از داروهای داخلی ندارد، تاکید کرد: بعضی از واردکنندگان بدون اخذ مجوز اولیه داروهای ثبت‌نشده در کشور را که از نظر سلامت قابل اطمینان نیستند و یا ورود آنها به علت حمایت صنایع داروسازی داخلی محدود شده است، به گمرک وارد کرده و سعی دارند با جنجال رسانه‌ای و یا فشار مستقیم یا غیرمستقیم به مقامات و مسئولان کشور، آنها را ترخیص نمایند.
دیناروند گفت: سازمان غذا و دارو برای هر ماده اولیه دارویی یا داروی ساخته شده‌ای که تولید داخل ندارد و قبلاً مراحل قانونی ثبت را طی کرده باشد، اخذ مجوزهای ترخیص را در کمتر از یک روز کاری انجام می‌دهد و در غیر این صورت با جدیت با اینگونه واردات مقابله می‌نماید.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه