سلامت و سبک زندگی

نایب رئیس مجلس:
اجرای طرح تحول نظام سلامت غیرقانونی است


تاریخ انتشار : 11 بهمن 1395 ساعت 17:27
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
نایب رئیس مجلس با بیان اینکه اجرای طرح تحول سلامت قانون نیست، گفت: بارها گفته‌ام و اعلام کرده‌ام که اجرای این طرح، غیرقانونی است.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، مسعود پزشکیان در مراسم روز پرستار گفت: نباید باهم بجنگیم بلکه برای رسیدن به عدالت، بایستی دست‌به‌دست هم بدهیم.
وی با عنوان این مطلب که انسان‌های برابر در شرایط برابر برادر هستند، گفت: در شرایط نابرابر، حق کسی که زحمت بیشتری می‌کشد، بیشتر از کسی است که زحمت نمی‌کشد. پزشکیان با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت، افزود: این طرح، قانون نیست و من بارها گفته‌ام و اعلام کرده‌ام که اجرای طرح تحول سلامت غیرقانونی است.
نایب رئیس مجلس با اشاره به انتقاداتی که در برنامه‌های تلویزیونی از طرح تحول سلامت داشته است، گفت: متاسفانه کل عوامل برنامه نبض شبکه خبر را عوض کردند که دیگر بنده را دعوت نکنند. وی با عنوان این مطلب که طرح تحول سلامت قانون نیست و توسط دولت اجرا می‌شود، افزود: مجلس‌های دوره قبل خوب نظارت نکردند و باعث شدند این طرح اجرا شود.
پزشکیان ادامه داد: آنچه در برنامه پنجم توسعه کشور مصوب شده بود، خرید راهبردی، پرداخت عملکردی، سطح‌بندی، نظام ارجاع و پزشک خانواده بود. وی با انتقاد از اختلاف پرداختی ۵۰ تا ۱۰۰ برابری، افزود: متاسفانه در نظام سلامت، برای خواندن عکس رادیولوژی پول می‌دهند اما برای درس دادن عکس رادیولوژی پول نمی‌دهند.
پزشکیان با تاکید بر این موضوع که حق نداریم بی‌عدالتی کنیم، تصریح کرد: با کفر می‌شود جامعه را اداره کرد اما با ظلم نمی‌شود. وی افزود: نمی‌شود یک نفر ۱۰۰ میلیون درآمد داشته باشد و یک نفر حداقل حقوق ۸۰۰ هزار تومانی را بگیرد.
نایب رئیس مجلس به مقوله حقوق‌های نجومی اشاره کرد و گفت: مقررات باعث شد حقوق‌های نجومی شکل بگیرد. وی افزود: بیایید صادق باشیم و با صداقت کار کنیم. زیرا، بی‌انصافی در کشور قابل ادامه نیست. پزشکیان با عنوان این مطلب که صحبت‌ها و حرف‌های من ضد خود نیست بلکه ضد بی‌عدالتی است، گفت: باید باهمدلی و درایت، به سمت اجرای عدالت در جامعه برویم. ما انتظار داریم قانون اجرا شود، زیرا آن زمان عدالت اجرا می‌شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه