سلامت و سبک زندگی

رئیس سازمان غذا و دارو:
بدعهدی برخی‌ها، حوزه سلامت را با مشکل روبه‌رو کرد


تاریخ انتشار : 08 بهمن 1395 ساعت 17:03
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: کنترل واردات روغن پالم موفقیت بزرگی برای وزرات بهداشت است که حتی انعکاس بین‌المللی داشت؛ این کار را در سال93 انجام داده و تاکنون نیز ادامه داده‌ایم.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، دیناروند در همایش روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی، معاونین غذا و دارو و مدیران قطب شمال غرب کشور افزود: تعرفه کمرگی روغن پالم در سال جاری برابر 40درصد است؛ درحالی که این میزان در سال 92 برابر با 4درصد بود.
وی با اشاره به فرا رسیدن دهه‌ فجر اظهار کرد: چند روز دیگر سی‌وهشتمین سالگرد جشن انقلاب فرا می‌رسد و باید از این فرصت پیش آمده برای تبیین دستاوردهای انقلاب و همچنین رسیدگی به مشکلات و چالش‌ها استفاده کنیم. دیناروند با اشاره به تجربه‌ حضور خود در وزارت بهداشت، یادآور شد: با توجه به تجربه‌ای که بنده در چند دوره در وزرات بهداشت دارم، به خوبی برایم ملموس است که در دولت یازدهم، وزرات بهداشت و کل مجموعه سلامت کشور بسیار فعال بوده و عملکرد خوبی داشته است.
دیناروند در این خصوص افزود: کارهای بسیار ارزشمندی در این دوره در حوزه‌ وزرات بهداشت انجام شد؛ اما به خاطر بدعهدی عده‌ای که عضو مجموعه دولت بودند، تلاش‌های مجموعه سلامت کشور با سختی رو به رو شد، از این رو ما نیز الان مشکلاتی را تحمل می‌کنیم که به وجود آورندگان این مشکلات مدعی کمک بودند.
وی با اشاره به برنامه طرح تحول نظام سلامت نیز خاطرنشان کرد: علی‌رغم جوسازی های رسانه‌ای، طرح تحول سلامت یکی از نقاط قوت دولت است و این موضوع را مردم و مسئولان به خوبی احساس می‌کنند. نتایج طرح تحول نظام سلامت کاملا ملموس بوده و طبق نظرسنجی‌ها، مردم نیز از این طرح رضایت دارند.
معاون وزیر بهداشت بیان کرد: در کنار این احساس رضایت، احساس نگرانی نیز بوده و ما بارها ذکر کرده‌ایم که عدم تصویب اعتبار وزرات بهداشت، مشکل آفرین بوده و بدعهدی بیمه‌ها و روال سازمان برنامه و بودجه نیز شایسته نیست. در مقابل تمامی تلاش دست اندرکاران حوزه‌ سلامت، باید جبران هزینه هم انجام شود؛ چراکه رضایت‌مندی مردم به نفع نظام و دولت است، مردم نباید در این حوزه مشکل داشته باشند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه