سلامت و سبک زندگی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران:
سازه بیمارستان "لولاگر" خشتی است و توان مقابله با بحران را ندارد


تاریخ انتشار : 06 بهمن 1395 ساعت 17:24
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
درپی انتشار برخی اخبار درباره تخریب بیمارستان لولاگر که در منطقه 10تهران قرار دارد،‌ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: این بیمارستان فرسوده است و نیاز به بازسازی دارد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، رضا پایدار درباره اخبار مطرح شده مبنی بر تخریب بیمارستان لولاگر، گفت: بیمارستان لولاگر موقوفه مرحوم لولاگر است که سال‌های زیادی کار کرده است. به طوری که این بیمارستان از نظر سازه‌ای بیشتر با خشت ساخته شده و از نظر ایمنی در برابر بحران‌هایی مانند زلزله مقاومت لازم را ندارد.
وی افزود: در دولت‌های نهم و دهم، مصوبه‌ای برای جایگزینی بیمارستان لولاگر داده و براساس آن قرار شد این بیمارستان تخریب و بیمارستان جدیدی ساخته شود. براین اساس یک طرح مطالعاتی انجام شد اما به دلیل عدم اختصاص اعتبار لازم همچنان قضیه راکد مانده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه در دولت جدید وزیر بهداشت تاکنون دو مرتبه از بیمارستان لولاگر بازدید کرده‌اند و همچنین چندین بار دکتر ایازی، معاون اجتماعی وزارت بهداشت در این بیمارستان حاضر شده و جلساتی را درباره طرح جایگزینی بیمارستان لولاگر برگزار کردند، افزود: با توجه به اینکه این بیمارستان تنها بیمارستان منطقه است، برای ما هم حفظ وضعیت موجود و هم بازسازی و جایگزینی آن اولویت دارد و به هیچ وجه قصد نداریم مردم یا کارکنان‌مان تحت فشار قرار گیرند.
پایدار همچنین اظهار کرد: در این راستا یکی از انتخاب‌های ما این بود که بخشی از بیمارستان تخریب و در چندین طبقه ساخته شود و بعد از اینکه این قسمت آماده شد، نیروها و تجهیزات به ساختمان جدید منتقل شده و مابقی کار را در فاز دوم ادامه دهیم. اما شرکتی که قرار بود این کار را انجام دهد، گزارش داد که ممکن است به دلیل گودبرداری در یک قسمت ساختمان، سایر بخش‌ها نیز آسیب ببینند و ایمن نباشند. ما داریم کارهای کارشناسی را در این رابطه انجام می‌دهیم و دفتر فنی باید نظر بدهد.
وی با بیان اینکه به هرحال گزارش این شرکت باید بررسی شود، افزود: البته تاکنون نه درباره تعطیلی بیمارستان تصمیم قطعی گرفته شده و نه درباره تخریب آن. از طرفی ما یک ساختمان چندین طبقه در کنار بیمارستان لولاگر خریدیم که در حال تکمیل و بازسازی است و قصد داریم تمام درمانگاه‌های بیمارستان را به این قسمت منتقل کنیم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران همچنین گفت: بنابراین تمام هم و غم دانشگاه علوم پزشکی ایران ارتقای روزافزون بیمارستان لولاگر است و حتی اگر به این نتیجه برسیم که یک قسمت از ساختمان بازسازی شود و ممکن است خطر متوجه سایر قسمت‌ها باشد، تجدیدنظر می‌کنیم.
پایدار با بیان اینکه اگر اعتبارات لازم به طور کامل تامین شود، می‌توانیم در مدت کوتاهی مثلا یک سال کل بیمارستان را بازسازی کنیم، گفت: این هم یکی از انتخاب‌های ما است که البته تصمیم قطعی درباره آن گرفته نشده و کارهای کارشناسی آن انجام می‌شود. درعین حال باید توجه کرد اورژانس بیمارستان لولاگر در حد دو اتاق دارد که متناسب با جمعیت منطقه نیست. باید در این منطقه ساختمانی در شان مردم و مطابق با استانداردها داشته باشیم که به تدریج این کار را انجام می‌دهیم؛ به طوری که خدمت‌رسانی‌مان مختل نشود و در عین حال بتوانیم خدمات ایده‌آلی را ارائه دهیم.
وی با تاکید بر لزوم ارتقای خدمت‌رسانی در بیمارستان افزود: باز هم تاکید می‌کنم که هنوز تصمیمی در مورد این بیمارستان گرفته نشده و باید اعتبارات تامین و از نظر فنی بررسی شود و اگر تایید شد با مسوولان وزارت بهداشت جلسه‌ای می‌گذاریم تا به طور قطعی کار این بیمارستان را تعیین تکلیف کنیم. البته برای هر اقدامی هم باید از وزارت بهداشت مجوز بگیریم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه این بیمارستان فرسوده و قدیمی است، گفت: ما برای احیای آن درصدد بازسازی این بیمارستان مطابق با استانداردهای روز هستیم؛ کاری که در سال 85 در بیمارستان فیروزگر آغاز شد و با حفظ بخشی از فعالیت‌های بیمارستان 50 درصد کار بیمارستان کامل شده است. منتهی بیمارستان فیروزگر بزرگ بود، اما مساحت بیمارستان لولاگر کوچک است، حتی ما پیشنهاد کردیم تا شهرداری پارک کنار بیمارستان را به ما بدهد تا بیمارستان را بسازیم و بعد از اتمام ساخت، پارک را احیا کنیم، اما متاسفانه این بحث نیز به سرانجام نرسید.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه