سلامت و سبک زندگی

امینی‌فرد تاکید کرد:
نقش موثر راهنمای بالینی در کنترل منابع حوزه سلامت


تاریخ انتشار : 05 بهمن 1395 ساعت 18:30
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی را نتیجه اجرایی شدن راهنمای بالینی خواند و گفت: با این اقدام منابع حوزه سلامت نیز کنترل خواهد شد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از خانه ملت، محمدنعیم امینی‌فرد با یادآوری ابلاغ راهنماهای بالینی برای 200خدمت، گفت: راهنمای بالینی آیین‌نامه‌هایی هستند که در اختیار بیمه قرار داده می شوند که بر اساس آن، بیمه خواهد توانست خدمات ارایه شده را راستی آزمایی کنند.
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس افزود: از سویی دیگر با راهنماهای بالینی مشخص خواهد که خدمات ارایه شده بر اساس ضرورت انجام شده یا خیر؛ همچنین راهنماهای بالینی کمک به حذف اقدامات اضافی در حوزه سلامت خواهدکرد و از خدمات اضافی پیشگیری می کند.
امینی‌فرد تصریح کرد: با راهنماهای بالینی این مهم مورد بررسی قرار می گیرد که آیا نیاز است برای رسیدن به تشخیص دقیق اقداماتی به صورت تخصصی انجام شود یا خیر؛ که در مجموع همین امر به کنترل منابع سلامت کمک خواهد کرد. وی یادآور شد: راهنماهای بالینی اگر به درستی تبلیغ شود می تواند اثرگذاری مثبتی به همراه داشته باشد و می تواند تحول شگرفی را در حوزه سلامت پدید آورد چراکه امروزه بهداشت و درمان از نبود راهنماهای بالینی رنج می برد.
امینی‌فرد تاکید کرد: از سویی دیگر مهم آن است شخصی که راهنمای بالینی در اختیارش است سواد و دانش کافی را در ارتباط با حقوق پزشکی داشته باشد؛ مساله ای که اکنون در رابطه با بیمه ها وجود دارد آن است که کارشناسان بیمه اکثرا در حد کارشناسی هستند و در بسیاری از موارد اطلاعات دقیق بالینی ندارند در حالی که باید توان دقیق کارشناسی را اضافه کرد.
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: با اجرایی شدن راهنمای بالینی می توان شاهد ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی شد چراکه می توان از انجام اقدامات درمانی غیرضرور جلوگیری کرد که بدون شک افزایش خدمات درمانی را درپی خواهد داشت.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه