سلامت و سبک زندگی

رئیس هیات مدیره انجمن علمی گفتار درمانی:
ارائه کارت نظام پزشکی هنگام ارائه خدمات گفتار درمانی در منزل ضروری است


تاریخ انتشار : 05 بهمن 1395 ساعت 17:55
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس هیات مدیره انجمن علمی گفتار درمانی ایران با اشاره به موارد متعدد ارائه خدمات گفتار درمانی توسط افراد فاقد صلاحیت گفت : ارائه و درخواست کارت نظام پزشکی برای ارائه خدمات گفتار درمانی بویژه در منازل از ضروریات است.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از نظام پزشکی، علی قربانی رئیس هیات مدیره انجمن علمی گفتار درمانی ایران با گلایه از اینکه مواردی از گزارش ها نشان می دهد که افرادی بدون داشتن مدارج تحصیلی مربوط ، به گفتار درمانی می پردازند ، می گوید : این امرعلاوه بر تضییع حقوق دیگران ، دخالت غیرقانونی در سلامت مردم است که بویژه در مواردی که برای ارائه خدمت به منازل مبتلایان مراجعه می شود از کنترل نظارتی خارج است.
وی با اشاره به این که افراد شاغل در فعالیت های درمانی بر حسب دانش و مهارت تحصیلی و به موجب سوگندی که یاد کرده اند ،وظیفه مهم ارائه خدمت بر پایه محتوای علمی و بالینی را بر عهده دارند، ادامه می دهد : سازمان های مربوطه نیز مسوول صیانت از حقوق مردم و اختیارات حرفه ای دانش آموختگان هستند، بنابر این لازم است اطلاع رسانی های دقیق به منظور آگاهی از حقوق مردم هنگام مراجعه به مراکز گفتار درمانی و دریافت خدمات به آن ها انجام شود.
قربانی با بیان این که حداقل مدارج تحصیلی یک گفتار درمان، کارشناسی است اذعان می کند : در مواردی مشاهده شده افراد دیپلمه که به صورت تجربی آموزش دیده اند ،تحت عنوان گفتار درمان برای ارائه خدمات به منزل افرادی می روند که امکان مراجعه حضوری به مراکز گفتار درمانی را ندارند .
وی در خصوص ارائه خدمات گفتار درمانی در منازل تاکید می کند : مردم باید آگاه باشند که یک گفتار درمان برای ارائه خدمات درمنزل باید کارت نظام پزشکی خود را که در آن حرف "گ" در کنار شماره نظام پزشکی اش درج شده ،ارائه دهد و برای انتخاب افراد ذیصلاح نیز می توانند به سایت سازمان نظام پزشکی که ا سامی گفتار درمان ها در آن وجود دارد مراجعه کنند.
به گفته رئیس هیات مدیره انجمن علمی گفتار درمانی ایران دانش آموختگان گفتار درمانی برای تاسیس دفتر کار باید مجوزهای لازم را از سازمان نظام پزشکی دریافت کرده و پروانه کار آن ها مهر نظام پزشکی را دارا باشد.
وی با اشاره به این که گفتار درمان ها در صورت نداشتن مجوز های لازم اجازه نصب تابلو ندارند، تصریح می کند : افراد هنگام مراجعه به مراکز گفتار درمانی باید به تابلوی این مراکز و پروانه کار آن ها توجه داشته باشند تا خدمات واقعی و تخصصی لازم را در این حوزه دریافت کنند که در این راستا انجمن علمی گفتار درمانی ایران آماده ارائه هر نوع کمک به مردم و مسئولان است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه