تیتر ۱ / نظام سلامت / بیمه

کارشناس اقتصاد مطرح کرد:
قبل از هر اقدامی باید سیستم بیمه را اصلاح کرد


تاریخ انتشار : 22 آذر 1394 ساعت 19:02
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
کارشناس اقتصاد در خصوص استفاده از تسهیلات بانکی در پرداخت بیمه‌ها گفت:« این موضوع به هیچ وجه روش مناسبی نیست . قبل از هر اقدامی باید سیستم بیمه را اصلاح کرد.»

مهدی پازوکی، کارشناس اقتصاد در گفت‌وگو با سپیدآنلاین با اشاره به اینکه در حال حاضر در نظام درمان سیستم ثابتی حاکم نیست و بی‌نظمی وجود دارد، گفت: «بهتر است برای رفع مشکلاتی که در حال حاضر در سیستم درمانی وجود دارد بیمه‌ها از بخش خصوصی البته با نظارت و سیاستگذاری وزارت بهداشت خرید خدمت کنند.»
وی در خصوص تصمیمات اتخاذ شده مبنی بر اینکه پرداخت‌ بیمه‌ها با استفاده از منابع و تسهیلات بانکی افزود: «بنده با اینکه تسهیلات بانک‌ها را در اختیار بیمه درمان قرار دهند مخالف هستم . البته استفاده از تسهیلات بانک‌ها به منظور ساخت بیمارستان اقدام خوبی است ولی در سایر موارد بدهی بر دوش بانک‌ها می‌ماند و وضعیت بدتر می‌شود.این موضوع به هیچ وجه روش مناسبی نیست.»
پازوکی ادامه داد: « استفاده از تسهیلات بانکی در نظام بیمه بی‌انظباطی تولید را در اقتصاد ایران را تشدید می‌کند.قبل از هر اقدامی باید سیستم بیمه را اصلاح کرد. درحال حاضر تعداد دفترچه‌های بیمه از تعداد مردم ایران بیشتر است و این در حالی است که از دفترچه‌های بیمه سوء استفاده می‌شود بنابراین باید سیستم بیمه درمانی کشور را اصلاح کرد تا از مشکلاتی که وجود دارد جلوگیری کرد.»
کارشناس اقتصاد درمان گفت: «در بخش درمان از آنجایی که سیستم منظمی وجود ندارد عده‌ای حقوق بالای 10 میلیون تومان و عده‌ای کمتر از یک میلیون تومان دریافت می‌کنند.»
پازوکی با تاکید بر اینکه برای رفع مشکلات باید براساس اقتصاد درمان عمل کنیم، بیان کرد: « بنده با بیمه دولتی به شدت مخالف هستم. افراد باید سهم واقعی خود را پرداخت کنند و وظیفه دولت است که سهم اقشار کم‌درآمد را پرداخت کند.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه