سلامت و سبک زندگی

برنامه حمایت از صادرکنندگان تجهیزات پزشکی اعلام شد

تاریخ انتشار : 29 دی 1395 ساعت 17:03
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سرپرست اداره صادرات تجهیزات و ملزومات پزشکی اداره کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو برنامه های حمایتی از صادرکنندگان تجهیزات پزشکی را تشریح کرد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از سازمان غذا و دارو، اسحاق عامری حمایت از صادرکنندگان را یک وظیفه در سال اقتصادی مقاومتی عنوان کرد و گفت: سازمان غذا و دارو نیز برنامه هایی را در این راستا دارد و صادرکننده های حوزه خود را تا حد امکان حمایت می کند.
عامری «ایجاد بانک جامع اطلاعات صادرکنندگان تجهیزات پزشکی» ، «اجرای طرح پروانه محصول صادراتی و محصول صرفا صادراتی»، «تشکیل کمیته تخصصی صادرات» و «درجه بندی شرکت های صادراتی جهت ارائه تسهیلات و خدمات» را از برنامه های حمایتی سازمان غذا و دارو برای صادرات عنوان کرد.
به گفته وی« نیاز سنجی رسمی بازار صادرات تجهیزات پزشکی کشورهای مختلف در راستای ایجادزیرساخت جهت صادرات کالای ایرانی» و «ایجاد تسهیلات جهت حضور صادرکنندگان حوزه تجهیزات پزشکی در هیات‌های تجاری در کنار مسئولان دولتی در سفرهای خارجی جهت معرفی کالاهای ایرانی» را نیز از جمله مهم ترین برنامه ها برای حمایت صادر کنندگان تجهیزات پزشکی برشمرد.
این مقام مسئول سازمان غذا و دارو ادامه داد: اجرای طرح ساماندهی آمار صادرات تجهیزات پزشکی، عقد تفاهمنامه با شورای عالی مناطق آزاد در راستای راه اندازی پایگاه های صادراتی در مناطق آزاد، نگارش ضوابط و مقررات در راستای تاسیس شرکت های مدیریت صادرات حوزه تجهیزات پزشکی جهت تسریع امور صادرکنندگان وراهنمایی و کمک به شرکت های صادرکنندگان جهت اخذ مجوز های بین‌المللی را در زمره موارد حمایتی عنوان کرد.
ایجاد تسهیلات جهت حضور پررنگ شرکت های ایرانی در نمایشگاه های بین المللی و عقد تفاهم نامه با سایر کشورها جهت ثبت کردن تجهیزات و ملزومات پزشکی ایرانی از دیگر برنامه های مهم و برنامه ریزی شده این اداره کل جهت حمایت ازصادرکنندگان است که عامری به آنها اشاره کرد.
گفتنی است40درصد بازار تجهیزات پزشکی کشور از تولیدات داخلی و 60درصد از لوازم پزشکی وارداتی تامین می شود و سازمان غذا و دارو در نظر دارد که در چند سال آینده این نسبت را برعکس کند و از سوی دیگر سهم صادرات تجهیزات پزشکی که اکنون بسیار ناچیز است را افزایش دهد. رسیدن به 60درصد سهم بازار داخلی در حوزه تجهیزات پزشکی از اهداف برنامه ششم توسعه است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه