سلامت و سبک زندگی

رئیس اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی انتقاد کرد:
قیمت‌گذاری دستوری تجهیزات پزشکی/ قیمت‌ها کاهش نیافته است


تاریخ انتشار : 29 دی 1395 ساعت 15:48
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس هیات‌ مدیره اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی با انتقاد از قیمت‌گذاری دستوری معتقد است که این شیوه موجب ایجاد رانت و بی‌عدالتی شده است.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، عبدالرضا یعقوب‌زاده با اشاره به اینکه برخی معتقدند قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی موجب کاهش قیمت‌ها از حدود ۳۰ تا ۶۰ درصد بسته به نوع محصول شده است، اظهار کرد: به هیچ‌وجه با این اظهارنظر موافق نیستم و معتقدم که قیمت‌گذاری دستوری تجهیزات پزشکی موجب کاهش قیمت‌های آن نشده بلکه خرید متمرکز عاملی برای کاهش قیمت تجهیزات خریداری شده است.
وی افزود: در هیچ جای دنیا قیمت‌گذاری دستوری صورت نمی‌گیرد و تنها کشوری که با این مسئله مواجه شده ایران است. اینکه قیمت کلیه محصولات به صورت عام و از طریق قیمت‌گذاری دستوری پایین آمده باشد، قابل قبول نیست بلکه کاهش قیمت‌ها تنها درخصوص کالاهایی است که به صورت متمرکز خریداری شده اند.
رئیس هیات‌مدیره اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی با بیان اینکه قیمت‌گذاری دستوری موجب ایجاد رانت و بی‌عدالتی در خریدها شده است، خاطرنشان کرد: برخی با قیمت‌گذاری سریع‌تر و ثبت‌نام زودتر موجب انعقاد قرارداد می‌شوند و برخی نیز با توجه به روابطی که دارند از سایرین پیشی می‌گیرند که این مسئله به هیچ‌وجه قابل قبول نبوده و متاسفانه عدالتی در خریدها صورت نمی‌گیرد.
یعقوب‌زاده با تاکید بر اینکه به وسیله‌ دستورالعمل‌ها و باز سیستم دستوری نمی‌توان قیمت تجهیزات پزشکی و بازار را کنترل کرد، گفت: اینکه وزارت بهداشت به چه دلیل اصرار دارد قیمت‌گذاری به صورت دستوری انجام شود، مشخص نیست و نمی‌دانیم به چه علت قرار نیست با شرایط رقابتی بازار کنترل شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه