اخبار ایران و جهان

عراقچی: اگر مصوبه کنگره آمریکا خلاف مفاد برجام باشد با آن برخورد می‌کنیم/ پرونده PMD به تاریخ می‌پیوندد

تاریخ انتشار : 22 آذر 1394 ساعت 15:57
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون وزیر خارجه با بیان اینکه مصوبه کنگره آمریکا درباره ایجاد محدودیت‌هایی برای سفر اتباع ایرانی به آمریکا در حال بررسی حقوقی است، گفت: اگر مصوبه کنگره آمریکا خلاف مفاد برجام باشد، با آن برخورد می‌کنیم.

به گزارش فارس، سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه امروز در حاشیه بیست و ششمین نشست شورای برنامه‌ریزی منطقه‌ای اکو در جمع خبرنگاران در ارزیابی‌اش از قطعنامه پیشنهادی 1+5 به شورای حکام گفت: ما قبلا ارزیابی خود را از پیش نویسی که توسط 1+5 با مشورت ایران تهیه شده بود اعلام کرده و به اطلاع هموطنان رسانده‌ایم.

وی افزود: ارزیابی ما این است که پیش نویس این قطعنامه،‌ تمام مولفه‌های لازم برای بستن پرونده موسوم به PMD و مسائل مربوط به گذشته را دارد و انشاالله به همین شکل که پیش نویس آماده شده است در 24 آذر تصویب شود.

عراقچی گفت: با اطمینان می‌توانیم بگوییم که با تصویب آن دستور کار آژانس در مورد ایران عوض و همچنین تمام قطعنامه‌ها لغو و نقشه راه بین ایران و آژانس نیز تکمیل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با تصویب این قطعنامه با قاطعیت می‌توان گفت که پرونده PMD به تاریخ خواهد پیوست.

عراقچی در خصوص مصوبه اخیر کنگره آمریکا در زمینه ایجاد محدودیت‌هایی برای سفر اتباع برخی کشورها از جمله ایران به آمریکا نیز اظهار داشت: مصوبه کنگره آمریکا ابعاد حقوقی مختلفی دارد که در حال بررسی است و اگر این مصوبه خلاف مفاد برجام باشد با آن برخورد خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه این مصوبه هنوز در آمریکا نهایی نشده است، گفت: در حال مشورت با اعضای 1+5 و به خصوص هماهنگ کننده اتحادیه اروپا هستیم تا عکس العمل لازم را در این زمینه نشان دهیم.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه