تازه‌های پزشکی

دستاورد جدید پزشکی:
کشف داروی جدید توقف شیوع سرطان پوست


تاریخ انتشار : 23 دی 1395 ساعت 12:33
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
دانشمندان یک ترکیب دارویی جدید کشف کردند که تا ۹۰درصد توانایی جلوگیری از گسترش ملانوما(مرگ‌بارترین شکل سرطان پوست) را داراست.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، طبق برآوردها حدود ۱۰هزار نفر در هر سال در اثر ملانوما می میرند، چراکه این بیماری به سرعت در سراسر بدن گسترش می یابد و به اعضای دیگر مانند مغز و ریه ها حمله می کند. اکثریت افراد مبتلا به ملانوما به دلیل پیشرفت بیماری می میرند.
ریچارد نوبیگ، استاد دانشگاه ایالتی میشیگان در این باره می گوید: «ترکیب ما می تواند از پیشرفت سرطان جلوگیری کرده و به‌طور بالقوه موجب افزایش عمر بیماران شود.»
این مطالعه نشان داد که این ترکیب دارویی، حرکت سلول های ملانوما را ۸۵ تا ۹۰درصد کاهش می دهد. به گفته محققان این داروی جدید موجب کاهش تومورها نیز می شود، به ویژه در ریه های موش هایی که سلول های ملانوما انسان به آن ها تزریق شده بود.
کیت اپلتون، دانشجوی دوره فوق دکتری در دانشگاه ایالتی میشیگان نیز بیان کرد: «این یافته ها یک کشف اولیه است که می تواند در مبارزه با سرطان پوست مرگبار ملانوما بسیار موثر باشد. این ترکیب دارویی به دنبال توانایی یک ژن برای تولید مولکول‌های RNA و پروتئین های خاصی در تومورهای ملانوما ساخته شده است. زیرا این فعالیت ژن، باعث گسترش بیماری می‌شود، اما ترکیب دارویی کشف شده می تواند از آن جلوگیری کند.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه