سلامت و سبک زندگی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی:
طرح تحول سلامت پاسخ به کم کاری های سه دهه گذشته است


تاریخ انتشار : 19 دی 1395 ساعت 17:45
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اجرای طرح تحول سلامت در دولت یازدهم را پاسخی به بیش از سه دهه کم توجهی به حوزه سلامت دانست.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، علی اصغر پیوندی در مراسم افتتاح بخش های جدید بیمارستان لقمان حکیم، گفت: نظام سلامت کشور با چالش های زیادی مواجه است و هنوز با نقطه آرمانی فاصله طولانی داریم.
وی با عنوان این مطلب که طرح تحول سلامت آبروی نظام است، افزود: همه از این طرح به عنوان برگ برنده نظام یاد می کنند. پیوندی با اشاره به بیش از سه دهه کم کاری در حوزه سلامت، گفت: اجرای طرح تحول سلامت، پاسخی به این کم کاری ها بوده است.
وی با عنوان این مطلب که سهم سلامت از بودجه عمومی ناچیز است، ادامه داد: بیمه های ناکارآمد نیز باعث شده اند در مسیر اجرای طرح با مشکلات زیادی مواجه شویم. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: اساس شکل گیری طرح تحول سلامت بر کرامت انسانی و قانون اساسی و همچنین منویات و خواسته های رهبری بنا نهاده شده است.
پیوندی با انتقاد از بیمه ها که بر سر پیمان خود با وزارت بهداشت برای اجرای طرح تحول سلامت همراهی نکردند، گفت: بیمه ها به جای اینکه مشکلات ما را کم کنند، مردم را مقابل ما قرار می دهند. وی با اعلام اینکه بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان به پرسنل بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بدهکار هستیم، افزود: سازمان هایی که با وزارت بهداشت پیمان بستند، کمک کنند این طرح با قوت ادامه پدا کند.
پیوندی با اشاره به اینکه برای افتتاح بخش های جدید بیمارستان لقمان حکیم ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت، ۲۰۰ تخت مراقبت های ویژه در بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی داشتیم که بعد از اجرای طرح، ۲ برابر شده است. وی ادامه داد: همچنین بالغ بر ۵۰ هزار مترمربع فضای بیمارستانی را بهسازی و بازسازی کرده ایم، افزود: این وضعیت باعث شده تا بدبینی تاریخی مردم نسبت به بیمارستان های دولتی پاک شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اعتبارات طرح تحول سلامت، تصریح کرد: کمتر از ۱۷ درصد پول اجرای این طرح برای کادر درمانی بیمارستان ها پرداخت شده است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه