سلامت و سبک زندگی

عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی نظام پرستاری عنوان کرد:
ظرفیت پذیرش ۳۰۰هزار نیروی پرستاری با تصویب طرح پرستاری در منزل


تاریخ انتشار : 18 دی 1395 ساعت 22:01
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری، از مصوبه‌ای در برنامه ششم توسعه خبر داد که براساس آن ظرفیت پذیرش حداقل ۳۰۰هزار نیروی پرستاری در کشور فراهم شد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، حیدرعلی عابدی در نشست شورای عالی نظام پرستاری گفت: امروز در مجلس طرحی تصویب شد که امکان استفاده از نیروی پرستاری در منزل فراهم شد.
وی با اعلام اینکه این پیشنهاد با رای بالای نمایندگان مجلس به تصویب رسید، افزود: حالا دولت موظف می شود که این طرح را اجرا کند. عابدی بر ضرورت استفاده از ظرفیت نیروهای پرستاری در بیمارستان ها تاکید کرد و گفت: بایستی از ظرفیت پرستاری عمومی و تخصصی در بیمارستان ها استفاده کرد و در این بین، درآمدها و دریافتی آنها نیز می بایست متفاوت باشد.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به موضوع انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت، افزود: اگر این انتقال صورت بگیرد، دیگر بهانه ای برای وزارت بهداشت نمی ماند که نخواهد قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را اجرا نکند. وی با اعلام اینکه تعرفه گذاری خدمات پرستاری مصوبه مجلس است، ادامه داد: برای اجرای این قانون، می بایست کار کارشناسی دقیق انجام شود.
عابدی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت، گفت: اجرای این طرح، آرزوی نظام بوده است. عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری، با اشاره به برخی سنگ‌اندازی‌ها در مسیر حرفه پرستاری، افزود: کسی نمی‌تواند پرستاری را بشکند، اما باید استراتژی رشد داشته باشد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه