سلامت و سبک زندگی

رئیس انجمن متخصصین پوست خبر داد:
تولید تجاری محصول جوان‌سازی پوست در ایران


تاریخ انتشار : 18 دی 1395 ساعت 21:43
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس انجمن متخصصین پوست ایران از تولید تجاری محصول جوان‌سازی پوست با استفاده از سلول‌های بنیادی در داخل کشور خبر داد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، محمدعلی نیلفروش‌زاده در حاشیه برگزاری کنگره متخصصین پوست ایران، گفت: در زمینه سلول های بنیادی در پوست کارهای خوبی در مرکز تحقیقات پوست انجام داده ایم. بطوریکه دو مقاله در سال ۲۰۰۹ چاپ شده که در حال حاضر مرجع شرکت های دانش بنیان اروپایی قرار گرفته به این مقالات استناد می کنند.
وی افزود: در فاز نخست کار جوان سازی پوست با استفاده از سلول های بنیادی بر روی ۲۲بیمار و سپس ۲۴بیمار با انجام ۲ و ۳ تزریق انجام شد. نیلفروش‌زاده با اشاره به نتایج قابل قبول آزمایش ها بر روی موش ها، اظهارداشت: با این کار توانستیم فاز انسانی مطالعه را از کمیته اخلاق بگیریم.
وی با تاکید بر اینکه در دنیا هنوز کار جدی در زمینه جوان سازی پوست با استفاده از سلول های بنیادی انجام نشده است، ادامه داد: البته تحقیقات ما بر روی ۵بیمار اول هنوز نتایج خوبی نداشته اما ارزش علمی بالایی داشته است.
رئیس انجمن متخصصین پوست ایران به جداسازی چربی بدن انسان برای جوان سازی پوست با استفاده از تزریق SPF اشاره کرد و گفت: این شیوه کار جدیدی است که شکل تجاری آن بزودی آغاز می شود و جزو اولین محصولات سلول های بنیادی محسوب می شود که در داخل کشور به دست آمده است. به گفته نیلفروش‌زاده تولید تجاری این محصول ظرف چند ماه آینده وارد بازار کشور می‌شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه