سلامت و سبک زندگی

وزیر بهداشت:
سرعت اورژانس با خرید ۴۰۰آمبولانس‌ بیشتر می‌شود/ کمبود نیرو همچنان پابرجاست


تاریخ انتشار : 17 دی 1395 ساعت 17:37
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
وزیر بهداشت از افزایش سرعت اورژانس در شهرها برای رسیدن به محل سانحه بین ۸ تا ۱۲ دقیقه با خرید ۴۰۰ آمبولانس‌ خبر داد و گفت: با این وجود بالغ بر ۷هزار نفر نیروی انسانی در اورژانس کشور کمبود وجود دارد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از تسنیم، سیدحسن هاشمی اظهار داشت: با همت رئیس اورژانس، تعداد پایگاه‌های اورژانس به 30پایگاه افزایش پیدا می‌کند و برنامه ریزی شد که از خارج از کشور آمبولانس‌های هوایی استاندارد را در قالب اجاره یا خرید خدمت، به چرخه خدمات وارد کنیم.
هاشمی با بیان اینکه آمبولانس‌ها باید در شهرها بین 8 تا 12 دقیقه به محل سانحه یا حادثه برسند که وضعیت کنونی، مناسب است اما در برخی از کلانشهرها با مشکلاتی روبرو هستیم که با خرید 400دستگاه موتورلانس، مشکلات و زمان رسیدن آمبولانس به محل حادثه را کاهش می‌دهد.
وزیر بهداشت با اشاره به مشکلاتی در حوزه اورژانس جاده ای، عنوان کرد: این مشکل به برنامه پنجم توسعه بر می‌گردد زیرا هنوز از نظر تعداد پایگاه‌های اورژانس جاده ای، حدود 250پایگاه عقب هستیم زیرا نیروی انسانی و اعتبار مورد نیاز آن تامین نشده است.
هاشمی از کمبود حداقل 7هزار نفر نیروی انسانی در اورژانس کشور خبر داد و گفت: تا امروز سازمان امور استخدامی کشور نتوانسته این امکان را فراهم کند که کمبودهای نیروی انسانی را برطرف کنیم و من می‌توانم قول بدهم که در صورت برطرف کردن مشکلات مربوط به نیروی انسانی، در هر نقطه از کشور می‌توانیم فضای فیزیکی و تجهیزات مورد نیاز را تامین کنیم.
وزیر بهداشت یادآور شد: اگر فاصله دو شهر بیش‌از 40کیلومتر باشد و فاقد پایگاه اورژانس بوده و بتوانند هزینه‌های مربوط به نیروی انسانی آن را فراهم کنند، آمادگی داریم که فضای فیزیک، آمبولانس و تجهیزات را تامین کنیم اما استاندارد وجود پایگاه‌های اورژانس بین شهری، فاصله بیش از 40کیلومتر است.
هاشمی عنوان کرد: در سراسر استان اصفهان 12پایگاه اورژانس جاده ای کمبود داریم. وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید دکتر بهشتی اردستان گفت: در طرح تحول سلامت برای اورژانس هوایی 35میلیارد تومان اعتبار پیش بینی کرده بودیم که درحال حاضر دو برابر آن را از ارتش و نیروی انتظامی، خرید خدمت می‌کنیم اما برای ساخت پایگاه‌های اورژانس و نیروی انسانی مورد نیاز آن، اعتباری برای ما در نظر گرفته نشده است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه