سلامت و سبک زندگی

زالی با اشاره به مصوبه مجلس، هشدار داد:
خطر تعطیلی ۶۰هزار مطب/ بازنده اصلی مردم خواهند بود


تاریخ انتشار : 17 دی 1395 ساعت 16:54
1
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران نسبت به تبعات تعطیلی۶۰هزار مطب پزشکان هشدار داد و گفت: بازنده اصلی مصوبه مجلس، مردم و حوزه سلامت خواهند بود.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، علیرضا زالی در حاشیه کنگره متخصصین پوست، از تصمیم مجلس در مخالفت با فعالیت پزشکان دولتی در بخش خصوصی انتقاد کرد و گفت: این تصمیم می تواند سلامت مردم را به خطر بیاندازدد.
وی افزود: حقوق شهروندی جامعه پزشکی با این مصوبه مخدوش می شود و به نوعی از محرومیت اجتماعی برخوردار می‌شوند. زالی با عنوان این مطلب که تلخی این مصوبه موجب نگرانی احاد جامعه پزشکی شده است، ادامه داد: تبعات این مصوبه مجلس گریبانگیر سلامت مردم خواهد شد.
زالی با اشاره به وجود ۶۰هزار مطب پزشکی در کشور، گفت: بخش زیادی از این پزشکان دارای مطب عضو هیئت علمی نیستند و اکثرا در بخش های خیریه، تامین اجتماعی و نیروهای مسلح خدمت می کنند که در زمان فراغت مطب دارند. وی با عنوان این مطلب که دریافتی این قبیل پزشکان کمتر از دو میلیون تومان در ماه است که اگر بخواهند فقط در بخش دولتی کار کنند، افزود: رگ اصلی درآمد این دسته از پزشکان با این مصوبه از دست خواهد رفت.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی همچنین خطر مهاجرت پزشکان از بخش دولتی به خصوصی را گوشزد کرد و گفت: مصوبه مجلس، آینده شغلی۶۰هزار پزشک صاحب مطب را تهدید می‌کند. وی با انتقاد از این مصوبه که منجر به محرومیت اجتماعی جامعه پزشکی از حقوق شهروندی می‌شود، ادامه داد: امیدواریم شورای نگهبان به این نگرانی جامعه پزشکی توجه کند. زیرا، تردید ندارم که بازنده اصلی مردم و حوزه سلامت خواهد بود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه