سلامت و سبک زندگی

رئیس کمیسیون اجتماعی:
معاینه هر بیمار 20دقیقه وقت میخواهد، چطور 570عمل در ماه دارند؟


تاریخ انتشار : 17 دی 1395 ساعت 15:29
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس کمیسیون اجتماعی با انتقاد از دو شغله بودن پزشکان گفت: برخی پزشکان در یک ماه 570عمل جراحی انجام داده‌اند درحالی که براساس اعلام وزارت بهداشت فقط معاینه یک بیمار 20دقیقه وقت می‌خواهد!

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از جام‌جم آنلاین، سلمان خدادادی درباره آخرین وضعیت تجمیع بیمه‌ها گفت: در رسیدگی به لایحه بودجه و برنامه ششم توسعه ما چیزی به نام تجمیع بیمه ها ندیدیم درحالی که اقدامی ضروری است و دولت باید روی آن کار کارشناسی عمیق دقیقی انجام دهد.
وی خاطر نشان کرد: دولت باید در عین حال طی یک لایحه ای به مجلس ارائه دهد چون یکی از راهکارهای حل مشکلات جامعه همین تجمیع بیمه ها است. خدادادی درباره اهمیت تجمیع بیمه ها تاکید کرد: راهی جز این نداریم در همه دنیا هم بیمه ها محدود هستند نه اینکه 20صندوق داشته باشیم و همه شان هم ورشکسته باشند این جامعه را با تلاطم مواجه و ملتهب می کند و این کار مجلس نیست با یک قیام و قعود نمی توان چنین تصمیم بزرگی گرفت این کار دولت بعد از اقدام کارشناسی دقیق است.
رئیس کمیسیون اجتماعی درباره مشکلات طرح تحول سلامت هم گفت: ‌طرح تحول باید ادامه یابد، اما منابع طرح تحول باید تامین شود اینطور نباشد هر روز دنبال تامین منابع باشیم در این صورت محکوم به توقف خواهد بود در حالی که اگر متوقف شود مشکلات حادی در مسائل اجتماعی و توقعاتی که برای مردم ایجاد شده بروز خواهد کرد.
خدادادی درباره افزایش درآمد پزشکان و بدهکار شدن بیمه ها یادآور شد: در برنامه ششم تصویب کرده ایم دولت لایحه بیاورد که ببینیم میخواهد چکار کند یکی از کمیسیون ها که در این رابطه باید نظر بدهد کمیسیون اجتماعی است و ما قطعا حمایت می کنیم.
وی در پاسخ به سئوال دیگری درخصوص طرح ممنوعیت دو شغلگی پزشکان نیز گفت: متاسفانه رعایت نشده و در طرح تحول اگر چه طرح خوبی است اما ضعف هایی هم دارد از جمله همین دو شغله بودن پزشکان که باید حل شود.
خدادادی با بیان اینکه طرح تحول مشکلاتی جدی دارد خاطر نشان کرد: مثلا وزیر بهداشت گفت برخی پزشکان در یک ماه 570عمل جراحی انجام داده اند هرچه فکر کردم که یک بیمار 20دقیقه معاینه اش طول می کشد اگر در حد معاینه هم باشد با حساب تمام تعطیلات و 5شنبه ها در ماه 20عمل می‌شود چطور 570عمل جراحی انجام داده اند؟ معلوم است مشکلاتی هست!
به گفته او طرح تحول این مشکلات را دارد باید بر طرف شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه