سلامت و سبک زندگی

با ارسال بسته پیشنهادی تعرفه‌های پرستاری به دبیرخانه شورای عالی بیمه عنوان شد:
بسته پیشنهادی تعرفه‌های پرستاری ناقص است/وزارت بهداشت برای رفع تکلیف بسته را ارسال کرد


تاریخ انتشار : 17 دی 1395 ساعت 13:37
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سرپرست دفتر بیمه‌های سلامت وزارت رفاه با اشاره به ارسال بسته پیشنهادی تعرفه پرستاری به دبیرخانه شورای عالی بیمه، گفت: وزارت بهداشت برای رفع تکلیف، این بسته ناقص را ارسال کرده و قابلیت اجرایی ندارد و درحال بررسی و جلسات کارشناسی برای تکمیل این بسته پیشنهادی هستیم.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، میکائیلی درباره وضعیت بررسی و تصویب تعرفه‌های پیشنهادی پرستاری که از وزارت بهداشت به شورای عالی بیمه ارسال شده است، گفت: از حدود 9 سال پیش وزارت بهداشت مکلف به پیشنهاد تعرفه‌های پرستاری بود، پس از این مدت بسته پیشنهادی را به صورت ناقص به شورای عالی بیمه ارسال کرده است که نه نظام پرستاری آن را قبول دارد و نه معاونت پرستاری وزارت بهداشت آنرا پذیرفته است.
وی افزود: به تازگی جلسه‌ای در کمیسیون اجتماعی دولت برگزار شده بود و رییس کمیسیون اجتماعی دولت، وزارت بهداشت را مکلف کرد ظرف یک هفته بسته تعرفه‌های پرستاری را به شورای عالی بیمه ارسال کند، اما موضوع این است که تعرفه‌گذاری یک امر تخصصی و زمانبر است و نمی‌توان در عرض چند هفته آن را ارائه و بررسی کرد.
سرپرست دفتر بیمه‌های سلامت وزارت رفاه ادامه داد: بسته‌ای که به دبیرخانه ارسال شده، بسته‌ای نیست که مجریان و ذینفعان موافق آن باشند و در واقع می‌توان گفت وزارت بهداشت برای رفع تکلیف آن را ارسال کرده و قابلیت اجرایی ندارد.
میکائیلی با اشاره به اینکه حدود 1000خدمت در این بسته آمده است که باید همگی با هم متوازن باشند و تصویب آن کار مشکلی است، گفت: حتی ویرایش سوم کتاب ارزش نسبی که 1.5سال است در دست بررسی است و مرتبا جلساتی پیرامون آن برگزار می‌شود هنوز به مرحله تصویب نرسیده است؛ برای تعرفه‌های پرستاری نیز جلساتی را شروع کردیم که اعضای نظام پزشکی نیز در آن حضور دارند و مشغول پیگیری و بررسی هستیم تا این بسته را کامل کنیم.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه