سلامت و سبک زندگی

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت عنوان کرد:
ارئه خدمات طرح وارنیش فلوراید در 60هزار مدرسه ابتدایی سراسر کشور


تاریخ انتشار : 16 دی 1395 ساعت 17:08
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت گفت: دانش‌آموزان 60هزار مدرسه ابتدایی برای دریافت خدمت خدمات دندانپزشکی، تحت پوشش طرح وارنیش فلوراید تراپی، دندان قرار دارند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، حمید صمدزاده در آیین شروع به کار مرکز دندانپزشکی کودکان امام علی(ع) بیرجند، گفت: پیرو تفاهم نامه ای که با وزارت آموزش و پرورش انجام شد، تمام مدارس ابتدایی شهری و روستایی از خدمات دندان پزشکی در مراکز بهداشت می توانند بهره مند شوند.
به گفته وی از ابتدای طرح تحول سلامت، تغییر گسترده‌ای در نظام سلامت ایجاد شد و نظام سلامت را متحول کرده است. صمدزاده با اشاره به اینکه امروز شرایط خوبی را در نظام درمانی کشور شاهد هستیم، بیان کرد: زیرساخت های مورد نیاز بخش درمان فراهم است و وقت آن است که به دنبال بالا بردن کیفیت خدمات باشیم.
وی اظهار کرد: قبل از اجرای طرح تحول سلامت وضعیت خوبی مشاهده نمی شد، طوری که بسیاری از مراکز با تجهیزات فرسوده خدمات ارایه می کردند، فقط در این بخش بعد از اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت، 2هزار و 400مرکز بازسازی و تجهیز شد. به گفته وی اگر روزی در جذب نیرو و کادر پزشکی به دلایلی با مشکل رو به رو بودیم ، درحال حاضر 900دندانپزشک در مراکز روستایی جذب شدند.
وی بیان کرد: در بحث وارنیش فلوراید تاکنون 240هزار مورد با اعتبار 500میلیارد ریال انجام شد، امیدواریم با کیفیت بخشی به این طرح تا آینده ای نه چندان دور مشکل پوسیدگی دندان در جامعه هدف ریشه کن شود.
صمدزاده در ادامه از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند به عنوان یکی از دانشگاه های برتر کشور در اجرای طرح وارنیش فلوراید یاد کرد و گفت: این دانشگاه موفق به جذب نزدیک به 100درصد و زیر پوشش قرار دادن 77هزار دانش‌آموز در استان شده است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه